V Římě sa setkali historici na téma „Luther po 500 letech“

 

Včera se v Římě začal mezinárodní kongres pod názvem „Luther po 500 letech – reflexe nad Lutherovou reformou v historickém a církevním kontextu.“ Konference, kterou pořádá Papežský výbor pro historické vědy potrvá do pátku 31. března. Celý program je rozdělen do pěti bloků: úvod, náboženský kontext, sociálně – politický kontext, Luther v diskusi a ekumenický kulatý stůl.

V diskusi u kulatého stolu se nad tématem: „Perspektivy setkání a křižovatky dvou oddělených cest“ střetnou emeritní předseda Papežské rady pro jednotu křesťanů kardinál Walter Kasper, zemský biskup Evangelické církve v Německu prof. Heinrich Bedford-Strohm a další akademičtí odborníci spolu s novináři.

Papežský výbor pro historické vědy organizuje při této příležitosti i koncert s názvem „Pevný hrad je náš Bůh. Hudba reformace „. Bude se konat dnes, 30. března o 18 hod. v kostele Teutonic ve Vatikánu.
Zmíněný kongres je dalším z akcí v rámci připomínky 500. výročí reformace, jakož i půl století vzájemného dialogu mezi evangelickou a katolickou církví.

 

Zdroj: Rádio Vaticana
Foto: Wikimedia

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář