Římskokatolická církev buduje vůbec první exorcistické centrum v Asii

Toto centrum se nachází ve filipínské Manile a bude vůbec prvním svého druhu v Asii.

Centrum svatého Michaela bude sloužit jako sídlo Filipínské asociace katolických exorcistů (PACE) a zároveň v něm bude sídlit Úřad pro exorcismus a Úřad pro vize a fenomény.

Podle informací portálu Premier se na projektu pracuje již téměř sedm let a jeho hybnou silou je římskokatolická arcidiecéze Manila, která působí pod Filipínskou biskupskou konferencí.

Centrum se zaměří zejména na školení kněží v tom, jak provádět exorcismus. Budova bude mít specifické místnosti pro provádění rituálů a také místnosti pro poradenství a rozhovory.

SOUVISEJÍCÍExorcismus jako běžná součást učednictví? Rozhovor s Martinem Robinsonem, britským odborníkem na misii a růst církve

Kněz Jose Francisco Syquia, ředitel arcidiecéze a hlavní exorcista, ve svém prohlášení uvedl, že centrum je „výsledkem více než sedmi let modliteb, plánování a shromažďování finančních prostředků“.  

„Toto centrum bude sloužit těm, kteří jsou v zajetí ďábla, kteří jsou proto nejchudší z chudých a jsou obvykle přehlíženi,“ konstatoval. 

„Je to velmi důležitý projekt, který se zaměřuje na pomoc lidem v nouzi. Jsme vděčni vám, našim dobrodincům, kteří jste až do této chvíle podporovali Centrum svatého Michaela.  Doufáme ve vaše další modlitby, oběti, schopnosti a peněžní dary. Naše práce na výstavbě centra teprve začíná,“ dodal. 

„Kéž vám a vašim blízkým Pán stonásobně vrátí vaši dobročinnost a štědrost,“ uzavřel ve svém prohlášení. 

Britský zpravodajský portál připomíná, že katolická církev dovoluje provádět exorcismus pouze některým katolickým kněžím se svolením biskupa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. června 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář