Robert Jeffress zatím odmítá uznat Bidenovo vítězství

Texaský pastor a prominentní Trumpův stoupenec Robert Jeffress vyvrátil zprávy naznačující, že prohlásil bývalého viceprezidenta Joe Bidena za zvoleného prezidenta.

„Nevěřte některým lživým zprávám v médiích, že jsem opustil našeho skvělého prezidenta Donalda Trumpa,“ napsal ve středu ve tweetu konzervativní baptistický pastor z Dallasu. „I nadále ho plně podporuji.“

SouvisejícíVlivný pastor prohlásil, že pouze evangelikálové, kteří zaprodali svou duši ďáblu, budou volit Bidena

Jeffress je přesvědčen, že Spojené státy zatím nemají zvoleného prezidenta, dokud Biden nebude oficiálně vyhlášen vítězem voleb. Christian Post uvádí, že baptistický pastor napsal pro Fox News článek, ve kterém konstatuje, že když demokratický kandidát zvítězí v prezidentských volbách, Bible přikazuje křesťanům, aby se „podřizovali a modlili“ za politiky v moci postavené, i když nejsou „naším preferovaným kandidátem“.

Zatímco Jeffress ve svém příspěvku nevyhlásil, že Biden byl „zvoleným prezidentem“, titulek článku byl: „Pastor Robert Jeffress: Biden je zvoleným prezidentem – jak by měli křesťané reagovat?

Po zveřejnění jeho komentáře vyšly další články s vlastními texty o tom, co Jeffress napsal. Titulek ABC News zněl: „Pastor Robert Jeffress, zarytý evangelikální stoupenec Trumpa, nazval Bidena zvoleným prezidentem. Další článek publikovaný na populárním zpravodajském webu o kultuře UPROXX má titulek: „Dokonce i pro-Trumpův evangelikální pastor Robert Jeffress chce, aby prezident již připustil svou prohru.“

Jeffress ujistil, že svým článkem nechtěl tvrdit, že o volbách již bylo rozhodnuto. „Řekl pro Fox News – že si myslím, že jediný způsob, jak dosáhnout jednoty v naší zemi, je nejen respektovat právo lidí volit ve volbách, ale také právo napadnout volby a prezident Trump má plné právo tyto volby zpochybnit,“ uvedl Jeffress. CP připomíná, že Jeffress byl jedním z prvních prominentních konzervativních evangelikálních osobností, které se začaly objevovat na Trumpových mítincích během kampaně v roce 2016. 

Průzkumy veřejného mínění naznačují, že procento bílých evangelikálů, kteří v roce 2020 hlasovali pro Trumpa (76%), kleslo přibližně o 5 procentních bodů oproti volebním průzkumům z roku 2016, kdy až 81% bílých evangelikálů volilo republikánského kandidáta.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. listopadu 2020 Foto: Wikimedia Commons – Robert Jeffress

Tags: ,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář