Rodiny 17 unesených misionářů hovoří o odpuštění, vůdce gangu vyhrožuje jejich zabitím

Rodinní příslušníci 17 misionářů unesených na Haiti gangem známým jako 400 Mawozo hovoří o odpuštění. Vyjádření jejich křesťanského přesvědčení přichází poté, co vůdce gangu Wilson Joseph na zveřejněném videu vyhrožoval zabitím misionářů, pokud nebudou splněny jeho podmínky o výše výkupného, které činí 17 milionů dolarů. 

Obávaná skupina terorizující Haiti unesla 16. října 16 Američanů a jednoho Kanaďana. Mezi vězněnými osobami je také pět dětí. Misionáři pracovali pro charitativní organizaci Christian Aid Ministries se sídlem ve státě Ohio. Gang požaduje za každou osobu výkupné ve výši milion dolarů.

SOUVISEJÍCÍHaitský biskup Dumas žádá propuštění misionářů

Navzdory hrozbě popravy organizace Christian Aid Ministries v sobotním prohlášení uvedla, že „rodiny jsou sjednoceny v touze následovat Ježíšovo učení o odpuštění“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Jako skupina křesťanů hovoříme, že náš král [Ježíš] řekl, že nechce, aby někdo zahynul, ale aby všichni dospěli k pokání. Naše touha je, aby k tomuto poznání došli muži, kteří jsou součástí gangu,“ cituje prohlášení rodin portál Christian Post.

Zatímco jednání o propuštění misionářů pokračují, zveřejněné video vůdce gangu naznačuje, že není spokojen s dosavadním tempem. Úřady varoval, že pokud jeho podmínky nesplní, tak misionáře zabije.

Křesťanská organizace už dříve vyzvala komunitu věřících po celém světě, aby se modlili jak za misionáře a jejich rodiny, tak za vůdce gangu.

Haiti se v posledním měsících propadlo do chaosu. Policie a armáda nejsou schopni dostat situaci pod kontrolu a nastolit pořádek v této karibské zemi, což vedlo k nárůstu zločineckých gangů jako je i 400 Mawozo.

Ministr zahraničních USA Anthony Blinken řekl, že FBI úzce spolupracuje s místními složkami na řešení celé situace a učiní vše, co je v jejich silách, aby misionáře bezpečně dopravili zpět domů.  Blinken vedlo k ntak za vouchali

Po únosu misionářů vyšli místní obyvatelé do ulic a požadovali jejich propuštění. Školy a většina podniků byly po vyhlášení generální stávky minulý týden v Port-au-Prince na několik dní zavřeny.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. října 2021 Foto: screenshot YouTube – protesty na Haiti

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář