Mormon Mitt Romney kritizuje baptistu, jenž má dnes hovořit při otevření ambasády USA

Někdejší republikánský uchazeč o prezidentský úřad a člen Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů (mormoni) Mitt Romney označil pastora Roberta Jeffresse, který má promluvit při dnešním otevření americké ambasády v Jeruzalémě, za člověka s vyhraněnými až fanatickými náboženskými názory. Napsala to dnes agentura AP. Jeffress je poradcem amerického prezidenta Donalda Trumpa pro duchovní záležitosti a slouží v baptistickém kostele v Dallasu.

Pastor si v minulosti vysloužil kritiku, když mormonismus a islám označil za „kacířství z hlubin pekla“ a o židech řekl, že „nemohou být zachráněni“.

„Takový nábožensky bigotní člověk by neměl pronášet modlitbu při otevření velvyslanectví Spojených států v Jeruzalémě,“ uvedl Romney na twitteru.

Pastor 12tisícového baptistického sboru v Dallasu byl členem Trumpova evangelikálního poradního výboru během prezidentských voleb v roce 2016. Od Trumpova zvolení do funkce prezidenta se zúčastnil několika setkání významných evangelikálů v Bílém domě včetně večeře u příležitosti Národního dne modliteb, kde řekl,: „Pane prezidente, budeme vaši nejvěrnější přátelé.“

 

Autor: ČTK, Christian Today  Foto: Wikimedia Commons, Mitt Romney

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář