Rožnovský skanzen bude o víkendu hostit festival Romská píseň a Anenskou pouť

Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku bude v sobotu hostit hudební festival Romská píseň. Mezinárodní festival se uskuteční už posedmadvacáté. V neděli se ve skanzenu uskuteční tradiční Anenská pouť. Oslava svátku oblíbené valašské patronky svaté Anny je spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea, sdělila dnes ČTK jeho mluvčí Pavlína Polášková.

Program festivalu Romská píseň začne v areálu Dřevěného městečka v sobotu od 13:00. V komorním amfiteátru vystoupí cimbálová muzika Polajka, Brillant Orchester z Banské Bystrice, taneční soubor Salut Roma z Brna, kapela Imperio z Přerova, folklorní soubor Máj z Piešťan a Giňovci z Opavy. „K vidění budou ukázky několika řemesel,“ uvedla Polášková.

Krojovanou Anenskou pouť zahájí v neděli v 10:00 bohoslužba v kostele Všech svatých. O hodinu později se začne shromažďovat a řadit krojované procesí se sochou svaté Anny. Za zpěvu poutních písní se průvod přesune městem do areálu Dřevěného městečka, kde bude před kostelem svaté Anny zakončený svatoanenskou litanií a zpívanou modlitbou Anděl Páně.

Program s nabídkou pouťového zboží a atrakcemi bude podle ředitele muzea Jindřicha Ondruše v areálu Dřevěného městečka připraven od 9:00 do 18:00. „Děti se mohou těšit na pouťové atrakce – Finkovy historické houpačky a kolotoče. Na paloucích vystoupí Kejklíři a akrobati Vlčkovi. Nebude chybět loutkové divadlo Milady Kubicové a flašinetář Henri Noubel. K poslechu zahraje od 13:30 Dechová hudba Rožnovanka,“ uvedl Ondruš. V hlavním programu se v komorním amfiteátru představí Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 23. července 2021 Foto: roznov.cz – festival Romská píseň

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář