Rozzuřený muslimský dav zaútočil na křesťany v Pákistánu kvůli tvrzení o rouhání

Křesťanská komunita byla v sobotu napadena násilným muslimským davem ve východní části pákistánské provincie Paňdžáb. Útoky vyvolal místní duchovní kvůli obvinění z rouhání, což vedlo ke značným násilnostem a škodám na majetku. Záběry ze sociálních sítí zachycují scény chaosu, včetně davu obklopujícího zkrvaveného muže a teenagerů ničících nábytek.

SOUVISEJÍCÍPákistánská křesťanka osvobozena z nuceného sňatku s muslimským únoscem

Dav v kolonii Mudžáhid ve městě Sargodha tvrdil, že sedmdesátiletý křesťan znesvětil výtisk koránu, uvedl deník The Christian Post a dodal, že k útoku došlo „na popud místního duchovního“.

Útok vedl k vypálení mužovy malé továrny na výrobu obuvi.

Faráz Pervaiz sdílel na sociální síti X záběry z nepokojů: „Extremistický muslimský dav zaútočil na křesťany, poničil několik kostelů a zapálil desítky domů poté, co obvinil jednoho z křesťanů ze znesvěcení koránu,“ cituje Christian Post.

Šéf policie Sariq Khan uvedl, že nejméně pět lidí bylo zachráněno a převezeno do nemocnice, a poznamenal, že výtržníci také házeli na policii kameny a cihly.

Okresní policejní náčelník Ijaz Malhi uvedl, že situaci se nakonec podařilo dostat pod kontrolu. Dodal, že osoba obviněná z rouhání je ve vazbě a probíhá vyšetřování. Poznamenal, že policie byla rozmístěna po celé oblasti, aby pomohla chránit křesťanskou komunitu. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. května 2024 Foto: YouTube – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář