Křesťan dnes

Ruská televize uvede reality show z prostředí kláštera

Moskva – Ruská televize uvede reality show z prostředí pravoslavného kláštera, kam se na měsíc pod dohledem kamer uzavře deset účinkujících. Ti budou hledat odpovědi na tíživé otázky a pokusí se obstát před Bohem.

„Zde budete pouze vy a Bůh,“ uvádí se ve náborovém videu pro uchazeče o účinkování v pořadu nazvaném Ostrov. Boris Korčevnikov, ředitel náboženského televizního kanálu Spas, jenž bude pořad vysílat, podle deníku The Moscow Times řekl, že projekt „vrátí mnoha lidem smysl života“.

Natáčet se bude od listopadu v Nilovském klášteře, jenž byl postaven v 19. století na ostrově Stolobnyj v jezeře Seliger v Tverské oblasti. Býval jedením největších a nejbohatších klášterů v dobách carského Ruska a funguje dodnes.

Vybraní jedinci budou podle Korčevnikova natáčeni, jak žijí „okouzlující život“ mnichů a „hledají odpovědi na otázky, které je dlouho tížily“. Budou dostávat úkoly, jako jsou úklid kláštera, výroba konzerv či svíček, práce v klášterní pekárně, lékárně, na vinohradu či farmě, to vše za zpěvu liturgických písní. Naplánováno je rovněž setkání s kněžími, představeným kláštera a dalšími „slavnými hosty“.

Korčevnikov nesdělil, zda v pořadu Ostrov budou obsaženy soutěživé prvky jako jiných reality show.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 25. října 2019  Foto: screenshot YouTube

Exit mobile version