Ruské úřady tvrdě zakročily proti evangelikálním seminářům

Moskva – Hlavní letniční a baptistická teologická výcviková střediska byla v Rusku nucena zastavit svou činnost. Podle zprávy Forum 18 ruští evangelikální křesťané pociťují nárůst kontroly nad těmito institucemi jako „prostředek, kterým se úřady pokoušejí omezit jejich činnost a postavit je pod ještě větší oficiální kontrolu“.

Ruský letniční euroasijský teologický seminář musel podle Evangelical Focus přestat nabízet certifikované kurzy, když byla jeho licence zrušena v listopadu 2018 po sérii soudních sporů, které proti němu podala Federální služba pro dohled ve vzdělávání a vědě. Seminář musel přestat nabízet všechny své magisterské kurzy.

V současné době je v procesu žádání o novou licenci, sdělil právník letniční církve Vladimir Ozolin Fóru 18. Toto je jediný způsob, jak bude moci plně fungovat. „Věřím, že tyto kroky jsou systémové, a úřady mají úmysl mít pod kontrolou veškeré vzdělávací aktivity,“ dodal Ozolin. „Tímto způsobem je vyvíjen tlak na církev; toto je možná další akt zastrašování.“

Baptistický seminář v Moskvě

Baptistický teologický seminář unie ukončil 60 denní pozastavení všech svých aktivit, které začalo 25. ledna 2019. Moskevský soud přikázal pozastavit činnost poté, co úřady zjistili chyby v kvalifikaci zaměstnanců a v bakalářském studiu. V únoru bylo semináři také zakázáno přijímat nové studenty.

Žádný ze 138 denních studentů a přibližně dalších 1500 studentů dálkového studia, nebyl schopen navštěvovat kurzy. „Žádný z dokumentů komise bohužel neuváděl konkrétní tvrzení o nedostatcích, zjištěných v práci semináře“, tvrdí seminář baptistické unie. „Všechny jsou uvedeny ve formě opakování článků školského zákona, nebo spíše jako údajné nedodržování požadavků některých článků tohoto zákona“.

„Zpráva o pozastavení činnosti semináře byla překvapením,“ řekl rektor Pjotr Mitskevich pro Forum 18. „Studenti semináře se během celého období represí modlili a podporovali zaměstnance“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimapia – Baptistický seminář v Moskvě

Tags:

2 Komentáře

  1. Dalo se to čekat. Vše směřuje k tomu, aby jedinou „povolenou“ církví zůstala církev pravoslavná. Nu, snad si ti, kdo považují Putina za zachránce civilizace, všimnou, že hodlá „zachraňovat“ velmi selektivně.

    Odpověď
    • Pokud Putin tam řídí opravdu vše. To si nemyslím, Rusko je ve vleku různých klanových a zájmových skupin, včetně premiéra. Dále je v řízení běžný podlý manévr „false flag“, kdy autor „manévru“ podrazí svého spojence, aby vyvolal odpor proto společnému nepříteli. A nakonec je tam v řídících rolích i spousta nemyslících „takyhurávlastenců“, od kterých se dá čekat odpor ke všemu evangelikálnímu – protože je to svými kořeny americké.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář