Ruský pop zve gaye do církve, vrátí se prý k tradiční orientaci

Moskva – Příslušnost k církvi vrací věřící k tradiční sexuální orientaci. V ruské televizi Rossija 24 to dnes prohlásil volokolamský metropolita Ilarion, který v ruské pravoslavné církvi vykonává de facto funkci ministra zahraničí. Odvolal se na údajná zjištění vědců, podle nichž homosexualita není vrozená, ale vzniká v dětství.

Zkušenosti z práce s lidmi podle ruského arcibiskupa ukazují, že „v mnoha případech se člověk může homosexuální orientace buď úplně zbavit, nebo se přizpůsobit tak, aby mu nebránila v rodinném životě“. Homosexualita podle Ilariona vzniká v raném dětství a v mládí „pod vlivem faktorů různého druhu“.

Podle převládajícího vědeckého názoru je homosexualita předurčená geneticky, není osobní volbou nebo následkem výchovy či specifického sociálního prostředí. Pokusy o změnu sexuální orientace selhaly a mnozí experti je považují za rizikové.

Reklama

 

Rusko je známé svými tvrdými až nepřátelskými postoji vůči gayům a lesbám, homosexualita v Rusku přestala být trestným činem až v roce 1993. Už pět let v Rusku platí zákon zakazující propagovat „netradiční“ sexuální vztahy mezi mladistvými. Výjimkou nejsou nenávistné projevy homofobie, které se šíří s mlčenlivým souhlasem státních úřadů.

Hlava ruské pravoslavné církve Kirill označuje homosexualitu za hřích. Téma homosexuality mezi duchovními je v Rusku tabu, nemluvě o případných problémech pedofilních popů. Když se v roce 2015 samarský kněz jako první mezi duchovními veřejně přihlásil k homosexuální orientaci, vypukl skandál ukončený církevním soudem.

 

Autor: ČTK   Foto: mospat.ru

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář