RZIM připustila nevhodné chování Raviho Zachariase, celý report vyjde v lednu

Křesťanská organizace Ravi Zacharias International Ministries (RZIM) připustila, že její zakladatel a proslulý apologeta se dopustil sexuálního zneužívání. Celý report o jeho nevhodném chování bude zveřejněn začátkem příštího roku.

Ravi Zacharias byl známý po celém světě díky svým rétorickým schopnostem a evangelizační službě. Indický křesťan žijící ve Spojených státech zemřel v květnu 2020 ve věku 74 let na rakovinu.

Média v srpnu přinesla několik obvinění ohledně sexuálního zneužívání, které pocházela od tří žen pracujících ve Welness studiu patřícímu Zachariasovi. Z toho důvodu požádala organizace RZIM advokátní kancelář o přešetření celého případu.

RZIM podle informací portálu Premier na základě šetření zveřejnila předběžnou zprávu. „Našli jsme významné a důvěryhodné důkazy o tom, že se pan Zacharias v průběhu mnoha let dopustil sexuálního zneužívání v souladu s tím, co bylo nedávno zveřejněno v médiích.“ Křesťanská organizace dále uvádí, že vyšetřovací tým vyslechl desítky svědků, včetně mnoha masérek, jejichž služeb Zacharias v průběhu let využíval.

„Kromě rozhovorů se svědky jsme zkontrolovali řadu záznamů na elektronických zařízení, která pan Zachariáš v průběhu let používal,“ dodává dále organizace. „Při kombinaci těchto rozhovorů s naší kontrolou dokumentů a elektronických údajů jsme našli důležité a věrohodné důkazy, že pan Zacharias se v průběhu let dopustil sexuálního zneužívání.“

Výkonný výbor představenstva RZIM v reakci na zjištěné informace zveřejnil toto prohlášení: „Toto pochybení je hluboce znepokojující a zcela v rozporu s mužem, kterého Ravi Zacharias veřejně i soukromě prezentoval. Vnímáme, že je nutné být transparentní a v tuto chvíli informovat naše zaměstnance, dárce a příznivce. Sdílíme váš soucit s oběťmi tohoto jednání a vážíme si vašich modliteb za ně a také za Raviho rodinu, kterou tato informace hluboce zasáhla. Jako vždy Pán zůstává naší hlavní nadějí na uzdravení a obnovu.“

Zacharias kázal evangelium ve více než sedmdesáti zemích světa. Napsal nebo editoval více než dvacet pět knih o teologii, apologetice a filozofii. RZIM se rozrostla na organizaci s asi dvě stě zaměstnanci v šestnácti zemích. Služba se zaměřuje na evangelizaci, apologetiku, humanitární pomoc, duchovní růst a vzdělávací instituce na Oxfordské univerzitě.

Napsal bestseller Může člověk žít bez Boha? Jeho poslední kniha The Logic of God: 52 Christian Essentials for Heart and Mind získala cenu za nejlepší knihu roku od Association Evangelical Christian Publishers Association za rok 2020 v kategorii biblických studií.

Týdenní rozhlasový program Let My People Think se vysílá ve třiceti dvou zemích. Televizní program se stejným názvem se vysílá s celosvětovým pokrytím do Afriky, Číny a Evropy. Program se vysílá také v jeho rodné Indii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. prosince 2020 Foto: Facebook – Ravi Zacharias

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář