S fotografiemi bojovat proti problematice AIDS

V Jihoafrické republice žije mladá matka se stigmatem choroby HIV. Rebekka Stredwicková se prostřednictvím fotografií pokusila upozornit na tuto problematiku.

Její fotka s názvem Prolomit mlčení vyhrála první místo v soutěž snímků organizované křesťanskou společnosti Church Mission Society, která se konala v rámci kampaně, která pomáhá lidem vidět práci misionářů po celém světě a pozvat je k tomu, aby se zapojili.

Rebekka slyšela příběh této ženy, jejíž identita zůstala nezveřejněna, a o její stigmatizaci v centru, kde pracují s AIDS pacienty. Po vyslechnutí jejího pohnutého životního příběhu se podle Christian Today rozhodla zachytit ​​tyto zkušenosti fotoaparátem.

Fotka Prolomit mlčení byla vybrána z více než 50 snímků. Kromě ceny Rebekka dostala 220 liber, které symbolizují 220 roků od založení organizace Church Mission Society.

Jeden z porotců o fotografii řekl: „Kromě krásy fotografie je odkrytí stigmatu a předsudků klíčovým důvodem, proč si tato problematika zaslouží veškeré naše úsilí a pozornost.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 22. listopadu 2019  Foto: CMS

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář