S letošními Dny lidí dobré vůle pořadatelé nadále počítají

Velehrad – Pořadatelé nadále počítají s tím, že se letošní Dny lidí dobré vůle ve Velehradě na Uherskohradišťsku uskuteční. Pracují ale s variantou, že se jich bude moci zúčastnit jen omezený počet lidí. O podobě červencových slavností, které připomínají odkaz slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a jsou jednou z největších církevních akcí v zemi, zřejmě rozhodnou v květnu. ČTK to řekli tajemník slavností Josef Kořenek a starosta Velehradu Aleš Mergental (nez.).

„Dny lidí dobré vůle budou určitě, jen řešíme formu. Je mezi nimi i varianta bez diváků, což nepředpokládám. Čekáme na rozhodnutí vlády, uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Při krizové variantě jsme ze slavností schopni uspořádat i on-line přenosy,“ řekl ČTK ve čtvrtek Kořenek, který neočekává, že by se například znovu zcela uzavřely kostely.

Zástupci obecního úřadu podle starosty konzultují způsob pořádání Dní lidí dobré vůle s arcibiskupstvím a pořádající agenturou. „Čekáme, stále řešíme různé varianty. V půlce května bychom se měli rozhodnout, jak letošní pouť a Dny lidí dobré vůle budou vypadat. V současné době to ještě nevíme, ale rozhodně se toho nevzdáváme,“ řekl Mergental.

Dny lidí dobré vůle se každoročně konají 4. a 5. července. Vrcholem prvního dne slavností bývá charitativní koncert před bazilikou, druhý den je to pak národní pouť a bohoslužba. Cyrilometodějské slavnosti nabízejí i mnoho dalších charitativních, kulturních nebo sportovních akcí. Loni je navštívilo zhruba 40.000 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autpr: ČTK  Datum: 2. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – Velehrad

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář