Saddleback se připojil k iniciativě na snížení stigmatizace lidí s HIV

Saddleback Church založený v jižní Kalifornii pastorem a autorem Rickem Warrene, se zúčastní celosvětové kampaně Světového dne boje proti AIDS.

„V letošním roce budou všechny naše sbory ukazovat svou podporu tím, že členové budou nosit červené stužky,“ informuje The Christian Post, aby „zvýšili povědomí o HIV/AIDS“.

Po celé roky se Saddleback aktivně podílel na boji proti HIV/AIDS a slouží osobám postiženým tímto virem. V roce 2012 uspořádal „víkend soucitu“ ve dni, který je Světový dnem boje proti AIDS, přičemž dvoudenní událost se zaměřila na sirotky ze Rwandy, jejichž rodiče zemřeli na HIV.

V roce 2012 sbor nabízel mnoho služeb v úsilí o ukončení HIV/AIDS, včetně bezplatného testování HIV na místě a zvyšováním povědomí, aby se více lidí angažovalo v této probematice.

V roce 2018 se jedná o 30. výročí boje proti AIDS, přičemž téma pro letošní rok je „znát svůj status“.

Presbyterian AIDS Network poskytuje různé prostředky sborům, které se snaží šířit povědomí o této nemoci a nabídnout soucit postiženým. „Ježíš nám přikázal, abychom se starali o nemocné a milovali se navzájem,“ uvedla Ann Jonesová, koordinátorka sítě AIDS, v nedávném prohlášení.

Začátkem tohoto týdne oznámil Bílý dům, že v prezidentském nouzovém plánu na pomoc AIDS dojde k nové investici ve výši 100 milionů dolarů.

Deborah L. Birxová, americká globální koordinátorka AIDS, uvedla ve svém prohlášení, že náboženské organizace jsou klíčovou součástí úsilí o boj proti AIDS.

„Křesťanské organizace mají jedinečné kapacity pro poskytování zdravotní péče a chopnost budovat hluboké vztahy důvěry s jednotlivci a rodinami v nouzi, které jsou nezbytné pro dosažení našich cílů.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

.mn- Foto:  CC Search, ilustrační

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář