Sbor hlasoval pro odchod ze Skotské episkopální církve kvůli podpoře manželství osob stejného pohlaví

Edinburgh – Velká evangelikální farnost v Edinburghu hlasovala pro odchod ze Skotské episkopální církve po jejich rozhodnutí být prvním anglikánským společenstvím ve Spojeném království, které podporuje manželství osob stejného pohlaví.

„Je to tragická nutnost,“ řekl po hlasování reverend David McCarthy z farnosti svatého Tomáše pro The Sunday Telegraph. „Je to episkopální církev, která nás opouští, opouštějí ortodoxní učení.“

Skotská episkopální církev, která má přes 350 kostelů ve Skotsku a je členem anglikánského společenství, v červnu minulého roku hlasovala pro nové vymezení manželství tak, aby zahrnovalo páry stejného pohlaví. Nová klauzule odstranila pasáž, v němž se uvádí, že manželství je „fyzické, duchovní a mystické spojení jednoho muže a jedné ženy“. Uvádí, že v rámci církve existuje různé chápání manželství a povoluje duchovenstvu oddávat páry stejného pohlaví. Kněží, kteří nesouhlasí s homosexuálním manželstvím, nejsou povinni jít proti svému svědomí.

Ian Ferguson z Aberdeenu, jediné skotské diecéze, která se postavila proti změně, aby se znovu definovala manželství, po hlasování řekl: „Jedná se o jeden z nejsmutnějších a nejbolestivějších dnů pro nás… My jsme rozděleni… způsobí to vážnou škodu na naší jednotě. “

Anglikánská církev tehdy uvedla, že bude i nadále proti homosexuálnímu manželství a poznamenala, že většina anglikánského sněmu zastává tento názor, a to navzdory rostoucímu nesouhlasu v dané otázce.

„Anglikánská církev není ze zákona schopna oddávat páry stejného pohlaví a učení církve zůstává nezměněno. Je to však záležitost, v níž existuje skutečná a hluboká neshoda v Anglikánské církvi,“ uvedl mluvčí.

 

 

Autor: -mn-  Zdroj: The Christian Post  Foto: Wikipedia, Budova edinburghské diecéze, ilustrační  

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář