Sdílení evangelia v Severní Koreji rádiem

Soul – Podle Korea Open Watch Listu je Severní Korea pro křesťany nejnebezpečnější zemí světa. „Jsou-li křesťané objeveni, nejenže jsou deportováni do pracovních táborů jako političtí zločinci, nebo dokonce na místě zabiti, jejich rodiny budou čelit represím. Křesťané nemají ve společnosti ani sebemenší prostor, naopak vláda před nimi veřejně varuje,“ uvádí Open Doors.

Evangelica Focus informuje, že navzdory těmto potížím má organizace Dálného východu (FEBC), která vysílá křesťanské rozhlasové pořady na krátkých a středních vlnách, příležitost vybudovat vysílač AM v Jižní Koreji, několik kilometrů od Severní Koreje. Stanice AM s kapacitou 250 000 wattů je ideální, protože signál míří přímo do Severní Koreje,“ řekl Ed Cannon, prezident FEBC.

„Náš cíl v Severní Koreji je stejný jako ve všech našich ostatních zemích: sdílet evangelium prostřednictvím rádia, aby lidé byli inspirováni následovat Ježíše Krista jako svého Spasitele,“ řekl Cannon CBN News.

Prezident vysvětlil, že „režim Severní Koreji nebude schopen signál blokovat a dosáhne daleko za hranici Severní Koreje pokrývající celou zemi poselstvím Ježíše Krista“.

Navzdory mezinárodnímu závazku a slibům o hospodářské reformě představitelů Severní Koreje zůstává situace v oblasti lidských práv v této izolované zemi katastrofální, uvedl představitel OSN pro lidská práva.

Organizace spojených národů však potvrdila, že v politických vězeňských táborech jsou stále tisíce vězňů, a citovala jeden zdroj, který říká, že „celá země je vězení“. Údajní svědci, kteří nedávno opustili Severní Koreu, hlásili, že čelí rozsáhlé diskriminaci, zneužívání a korupci v každodenním životě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikipedie – Demilitarizovanou zónu tvoří 250 kilometrů dlouhý a 4 kilometry široký pás.

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář