Sedm z deseti dospívajících označilo úzkost a depresi jako hlavní problém

Mladí lidé ve věku 13–17 let poukazují na „tlak kvůli dobrým studijním výsledkům jako na hlavní příčinu psychických problémů,“ uvádí průzkum připravený Pew Research Center proveden v USA.

Až 9 z 10 teenagerů říká, že mít zaměstnání nebo kariéru, která je baví, je pro ně „extrémně nebo velmi důležité“. Podle průzkumu způsobují tato pracovní očekávání u teenagerů stres, s kterým se nemusela setkat předchozí generace. 70% lidí ve věku 13–17 let připouští, že „úzkost a deprese“ jsou mezi jejich vrstevníky hlavním problémem. Pouze 4% tvrdí, že to není problém.

Co s nárůstem sebevražd?

Mezi dalšími problémy, které respondenti uvedli, se nacházejí šikana (55%), drogová závislost (51%) a konzumace alkoholu (45%).

Více než 6 z 10 teenagerů tvrdí, že pociťují velký tlak na získání dobrých známek, což je pro ně mnohem důležitější než vypadat dobře (3 z 10) nebo být dobrý v mimoškolních aktivitách, jako je sport (2 v 10).

Samota se ukázala být také bojem pro mnoho dospívajících, když až 70% z nich si „někdy“ nebo „často“ přeje, aby měli více dobrých přátel.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 9. března 2020  Foto:

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář