Sedmdesátiletý muž byl na ulici v Berlíně zbit při antisemitském útoku

BERLÍN – Minulé úterý 29. října by na ulici německého hlavního města během zřejmě antisemitského útoku zbit sedmdesátiletý muž. Během útoku, který začal slovními antisemitskými urážkami, byla oběť zraněna v oblasti hlavy a brady.

Podle počátečních zpráv přitom nebylo jasné, zda napadený muž, který procházel berlínskou čtvrtí Karow, byl vůbec židovského původu. Když se verbálnímu útoku muž pokoušel slovně bránit, útočník jej začal bít, zejména do hlavy a obličeje. Muž pak ztratil rovnováhu a upadl, načež agresor s bitím přestal až poté, co zasáhli kolemjdoucí. Poté pachatel, po němž pátrá policie, z místa utekl. Jde o jeden z několika protižidovských útoků, který se stal v Berlíně v rozpětí několika posledních měsíců.

Starosta Berlína Michael Muller nedávný sled antisemitských útoků odsoudil a nazval je „incidenty, které by se v našem městě, tváří v tvář naší historii, neměly stávat a nesmí se nikdy stát běžnými“.

Během třinácti měsíců, od 1. července 2018 do 31. července 2019, bylo v Berlíně vyšetřováno 488 případů souvisejících s antisemitismem. Ve 169 případech se nepodařilo identifikovat pachatele. Mnoho z těchto incidentů zahrnovalo vandalismus na majetku, urážky a výhrůžky.

 

Autor: Ztis.cz  Datum: 7. listopaadu 2019  Foto: Wikimedia Commons – Berlín – Karow. Ilustrační foto

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář