Seminář Vyzbrojení k duchovnímu boji

 

O duchovním boji se v církvi mluví poměrně často. Problémem bývá, že to mnohdy bývá samá teorie, a jindy zas samá praxe. Peter Butt (UK), hlavní řečník víkendového semináře o duchovním boji s názvem Vyzbrojení (Praha, 6.–7. 10.), je značně pokročilý v obou oblastech. Působí v rostoucím sboru New Community Church v Southamptonu a je ředitelem biblické školy School of Ministries založené před 15 lety. Sbor o 350 dospělých členech provozuje školu, která jen v minulém školním roce posloužila 1500 vedoucím ve 13 státech světa (Keňa, Uganda, Indie, Nepál, Filipíny, Libérie aj.). Kam do sboru přicházejí noví lidé a kde se angažují v zahraniční misii, nebývá o zkušenosti s duchovním bojem nouze.

Otcovský sedmdesátník se smyslem pro humor přijede ještě s Paulem Randersonem, dalším britským pastorem, který má v oblasti duchovního boje bohaté zkušenosti. Kromě vyučování jsou řečníci připraveni účastníkům také sloužit osobní modlitbou.
Službu Petera Butta bylo možno ochutnat už letos v lednu; tématem semináře pořádaného Křesťanskou misijní společností tehdy byly duchovní dary. 120 účastníků tam slyšelo vyučování i svědectví, mnozí přijímali osobní modlitby a slova poznání, a někteří se dokonce sami zapojili do praktické prorocké služby. U účastníků, kteří seminář hodnotili, jsem se opakovaně setkával s nadšením. Biblické slovo Butt přinášel jako poselství pro dnešní dobu, ale nezjednodušoval ho ani se nepodbízel.

Téma duchovního boje se týká každého křesťana. Možná si ani neuvědomujeme, nakolik naše svoboda a někdy i přežití ve viditelném světě závisí na znalosti principů světa neviditelného. Jak ale duchovní boj aplikovat v každodenním životě víry? Jak rozlišovat, kdy stojíme proti království tmy, a kdy máme umrtvovat skutky těla?

V semináři Peter Butt probere, co to je duchovní boj a jak se do něj zapojit (jak rozpoznat nástrahy nepřítele, jak rozlišit dílo nepřítele; jak Ďábel působí ve společnosti i v životě jednotlivců a jak je aktivní v ponebesí). Probere také zbraně duchovního boje (víra; vzepření se; modlitba; Boží slovo; svědectví) a vyjádří se i ke kontroverznímu tématu, zda oslovovat duchovní mocnosti. Významnou částí semináře budou i praktické podněty, jak principy duchovního boje uvést do praxe.

Akce pořádaná Křesťanskou misijní společností se koná ve vinohradském sboru CB (Praha 2, Římská 43). V pátek 6. října se začíná v 18:00, v sobotu v 9:30 (ukončení v 18:00). Více informací lze nalézt na webové stránce akce: http://vyzbrojeni.kmspraha.cz

 

Tomáš Dittrich, Křesťanská misijní společnost

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář