Senát schválil katoličku Berrettovou na post soudkyně Nejvyššího soudu USA

Americký Senát v pondělí schválil nominaci konzervativní katoličky Amy Coneyové Barrettové na post soudkyně Nejvyššího soudu Spojených států.

Senátorka ze státu Maine Susan Collinsová, jako jediná republikánka hlasovala proti jmenování Barrettové. Agentura AP informovala, že vůbec poprvé v moderní historii země nezískal kandidát jediný hlas od menšinové strany v Senátu.

Krátce po svém schválení Senátem složila Barrettová v přítomnosti Donalda Trumpa v Bílém domě slavnostní přísahu. Barrettová je v pořadí již třetím členem nejvyššího soudu, jehož nominoval prezident Trump. Konzervativci nyní mají převahu v poměru 6:3. V případě USA se jedná o doživotní funkci.

Barrettová byla do pozice vlivné soudkyně jmenována Trumpem místo zesnulé Ruth Ginburgové. Profesorka práva na katolické univerzitě Notre Dame byla liberály kritizována za svoji konzervativní katolickou víru a za členství v charismatickém společenství People of Praise.

Nominaci Barrettové mohou přivítat hlavně Trumpovi konzervativní voliči, kteří ho volili v roce 2016 a mohou mu znovu pomoci 3. listopadu. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. října 2020 Foto: screenshot YouTube – Amy Barrettová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář