Seriál „The Chosen“ překonává rekord nejpřekládanějšího televizního pořadu

Film byl známý, ale jazyk byl pro generálního ředitele společnosti Come and See Stana Jantze nový.

Když seděl v kině ve Varšavě, rozhlédl se po sále a viděl lidi, kteří se smáli a plakali na stejných místech jako on, když sledoval The Chosen, populární streamovaný seriál, který vypráví příběh Ježíše očima učedníků. To byl pro Jantze okamžik pravdy. Skutečnou zkouškou překladu – přesahující samotnou přesnost – je, zda se spojí s lidskými srdci.

SOUVISEJÍCÍV Londýně proběhla premiéra čtvrté série The Chosen

„Překlad musí být také krásný,“ řekl Jantz magazínu Christianity Today. „Je to umění stejně jako věda.“

Společnost Come and See dosud dabovala nebo otitulkovala film The Chosen v 50 jazycích. Organizace má v plánu udělat totéž v dalších 550 jazycích.

Žádný televizní pořad nebyl dosud přeložen do tolika jazyků. Jen málokterý pořad je dabován více než několikrát, a to i v době, kdy se sledovanost přeložených pořadů díky globálním obchodním plánům streamovacích služeb dramaticky zvýšila. Netflix umí dabovat pořady do zhruba tří desítek jazyků, ale většinou pracuje s francouzštinou, němčinou, polštinou, italštinou, turečtinou, španělštinou, latinskoamerickou španělštinou a brazilskou portugalštinou. Některé velmi populární seriály jsou předabovány do jiného jazyka, jako například Kravaťáci, kteří mají japonskou, korejskou a mongolskou verzi.

Seriál Pobřežní hlídka s Davidem Hasselhoffem a Pamelou Andersonovou v hlavních rolích byl přeložen do 34 jazyků. To byl rekord, dokud nezačal seriál The Chosen.

Na dabingu se moc vydělat nedá.  Neziskové organizace jako Come and See však mohou udělat víc.

Organizace chce pořadem oslovit miliardu lidí, aby The Chosen mohli lidi spojit s Ježíšem a přivést je k víře. Come and See pracuje na překladu pořadu pro diváky, kteří by jinak nikdy neměli možnost sledovat Ježíše, jak chodí po vodě, uzdravuje nemocné a káže evangelium v jejich jazyce.

„Je to obrovská výzva,“ řekl Jantz CT, „ale zjišťujeme, že je to cíl, který je velmi důležitý.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2024 Foto: The Chosen

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář