Šest duchovních z pěti církví společně sloužilo bohoslužbu v Moravské Nové Vsi

Moravská Nová Ves – Několik desítek věřících v pondělí večer zaplnilo kostel v Moravské Nové Vsi při Ekumenické bohoslužbě pro Moravu, kterou společně odsloužilo šest duchovních z pěti církví. Další desítky lidí ji sledovali prostřednictvím internetového přenosu. Společnou bohoslužbu připravovali duchovní přibližně měsíc, řekl ČTK farář z Moravské Nové Vsi Marián Kalina. Moravská Nová Ves je jednou z obcí, které v červnu zasáhlo tornádo.

„Myšlenka byla taková, že když jsme si dokázali pomáhat v budování společného díla, aniž bychom zjišťovali kdo je katolík, protestant, metodista nebo adventista, mohli bychom společně také poděkovat,“ řekl Kalina.

Bohoslužbu společně sloužili Marián Kalina a Marek Orko Vácha z Římskokatolické církve, Erika Petříčková z Českobratrské církve evangelické, Ctirad Hrubý z Evangelické církve metodistické, Juraj Jordán Dovala z Církve československé husitské a Daniel Dobeš z Církve adventistů sedmého dne.

„Snažili jsme se vybrat to, co máme ve všech církvích společné. A to je modlitba k bohu, víra v nejsvětější trojici či úcta k písmu svatému. Ty tvořily základ dnešní ekumenické bohoslužby,“ dodal Kalina.

Duchovní společně vybrali i zpěvy, které znají věřící ze všech zúčastněných církví. Při hodinové bohoslužbě mohli lidé také přispívat na opravu kostela v Moravské Nové Vsi. Zaznělo poděkování všem, kdo do obcí zasažených tornádem přijeli pomáhat a kdo se s následky tornáda vypořádávají dosud.

Bouře s kroupami a tornádem o rychlosti až 300 kilometrů v hodině se prohnala Břeclavskem a Hodonínskem poslední červnový čtvrtek. Zanechala za sebou šest zmařených lidských životů a 1200 poškozených domů, z nichž asi 200 muselo k zemi. Škody dosáhly několika miliard korun.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 31. srpna 2021 Foto: Farnost Morvská Nová Ves – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář