Šestnáctiletý mladík byl kvůli útoku v kostele v Sydney obviněn z terorismu

Canberra – Šestnáctiletý mladík, který v pondělí zaútočil v kostele nedaleko Sydney během bohoslužby na biskupa asyrské církve, byl obviněn z terorismu. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na australskou policii. Podle ní duchovní utrpěl až šest bodných ran.

Policisté, kteří mladíka vyslechli, uvedli, že chlapec čin předem plánoval a do kostela u Sydney cestoval ze svého domova 90 minut. Mladík byl zraněn při potyčce s věřícími v kostele a je v nemocnici pod policejním dozorem. Jeho žádost o propuštění na kauci byla zamítnuta, řekla policejní komisařka státu Nový Jižní Wales Karen Webbová.

SOUVISEJÍCÍÚtok nožem v kostele poblíž Sydney policie vyšetřuje jako teroristický čin

Na videu, pořízeném podle agentury Reuters na místě činu, je slyšet, jak mladík křičí na biskupa, že uráží islám.

Terčem útočníka byl biskup Mar Mari Emmanuel, který se narodil v Iráku v křesťanské rodině a jeho kázání zaznamenávají na sociálních sítích desetitisíce zhlédnutí. Duchovní s dlouhým šedým plnovousem je ale také označován za kontroverzní osobnost vzhledem k jeho ostré kritice homosexuality, očkování proti covidu, zvolení Joea Bidena americkým prezidentem či částí muslimské teologie, píše Reuters. Biskup ve čtvrtek prohlásil, že útočníkovi odpustil.

Po útoku vypukly před kostelem střety mezi policií a rozhořčeným davem, který požadoval vydání útočníka. Zranění utrpělo více než 50 policistů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 19. dubna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář