Seznam.cz vyřadil na žádost Hnutí pro život z vyhledávání stránky s nelegálním prodejem potratových tablet

Hnutí Pro život ČR požádalo společnost Seznam.cz a.s. o vyřazení z výsledků vyhledávání internetové stránky nelegálně prodávající tablety způsobující umělý potrat (RU-486). Tyto tablety určené k usmrcení nenarozeného dítěte do 7. týdne těhotenství jsou v ČR dostupné pouze na specializovaných gynekologických pracovištích z důvodů významných zdravotních rizik pro matku.

Seznam.cz, a.s. ve své odpovědi mj. uvedl: „Vaši žádost i citované internetové stránky jsme prověřili a z důvodu jejich rozporu s platnou legislativou v oblasti regulace léčiv již tyto internetové stránky nejsou ve vyhledávači Seznam.cz nadále dostupné.“
Ilegální prodej ohrožuje nejen životy a zdraví těhotných žen, ale může také být zneužíván k vynuceným potratům. Linka pomoci, kterou provozuje Hnutí Pro život ČR a která se zaměřuje na pomoc těhotným ženám, poskytla v roce 2016 bezplatně služby 287 klientkám. Prokazatelně pod tlakem bylo 47 % žen v době těhotenství. Více než 22 % žen se na Linku pomoci obrátilo ale až po potratu, k němuž byly donuceny partnerem, zastrašováním v rodině, obavami z budoucnosti a ekonomické situace. Téměř 10 % případů představovalo otevřené násilí.

Zdroj: Hnutí pro život, foto: Wikimedia

Reklama

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář