Sharyl Sanbergová a Marcus Lemonis diskutovali o víře a podnikání na konferenci Global Leadership Summit v USA

 

Manažerka a provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandbergová a obchodník Marcus Lemonis z televizní reality show The Profit diskutovali o víře a podnikání na konferenci Global Leadership Summit (GLS), kterou pořádá pastor Bill Hybels každoročně začátkem srpna ve svém sboru Willow Creek v Chicagu.

Na konferenci pro křesťanské lídry mluvila Sandbergová v rozhovoru s Billem Hybelsem o významu žen ve vedoucích rolích i potřebě rozvíjet zájem o vedení druhých včas. Dle jejího názoru existuje mnoho výhod, které přinášejí ženy do vedení jak v podnikání, tak v politice. Pastor Hybels podotkl, že v jeho sboru byly ženy od začátku ve vedoucích pozicích v řízení sboru i ve vyučování.

Sandbergová také hovořila o psychické odolnosti a o traumatu, které zažila během náhlé smrti svého manžela. Uvedla, že vyzkoušela mnoho způsobů, včetně víry, aby se vyrovnala s jeho ztrátou. „Měla jsem pocit, že smutek nikdy neskončí. Obrátila jsem se na své přátele, obrátila jsem se na lidi s podobnou zkušeností, hledala jsem Boží útěchu, dívala jsem se do tradice. Někdy to fungovalo, někdy ne,“ svěřila se Sandbergová.

Sandbergová je spoluautorkou knihy Option B: Facing adversity, Building Resilience, and Finding Joy.  Kniha, která byla vydána jen pár měsíců před summitem, píše o pomoci v krizi, rozvíjení soucitu, výchově silných děti a vytváření odolných rodin, pracovních vztahů a komunit.

 

 

Další host konference, podnikatel Marcus Lemonis, vysvětlil hned na začátku svého vystoupení, že nebude mluvit o vydělávání peněz. „Skutečné poselství, které mám, je něco jiného; není to o nějakých tabulkách ani o tom, jak zaměstnat ty správné lidi.  Je to opravdu o tom, jak lépe porozumět sám sobě.“ Lemonis mluvil o svém dětství, které prožil jako adoptované dítě. Svěřil se, že byl sexuálně zneužit bratrancem, trpěl poruchou příjmu potravy a pokusil se o sebevraždu.

Přestože je Lemonis úspěšný podnikatel a moderátor televizní reality show, přiznal, že se cítí ve veřejném prostředí nesvůj a má problémy ve vztazích s lidmi. Varoval před odsuzováním spolupracovníků nebo zaměstnanců bez znalosti jejich osobního příběhu a věcí, kterými prošli. Hovořil i o potřebě najít si cíl, který přesahuje materiální bohatství.

Lemonis poznamenal, že neoddělitelnou součástí jeho výchovy byla víra. „Kdysi jsem chodíval do kaple, kterou můj dědeček postavil na katolickém gymnáziu, kde jsem studoval. Všichni chlapci včetně mě se tam často setkávali,“ řekl Lemonis a poznamenal, že vystudoval katolickou vysokou školu, protože měl zájem o prohloubení své víry.

„Bylo to místo, kde jsem se nemohl cítit sám, bylo to místo, kde jsem se spojil sám se sebou, bylo to místo, kde jsem mohl komunikovat s někým, kdo mě nesoudí,“ vzpomínal Lemonis na svá studia.

Lemonis dále mluvil o tom, jak se jeho víra a podnikání prolínají a o toleranci k rozdílům, která je pro dobrého lídra důležitá. Nejlepší lídři jsou ti, kteří jsou barvoslepí a jsou slepí vůči různým rasám a dokonce mohou být slepí vůči různým postojům,“ řekl.

Dvoudenní konference Global Leadership Summit, byla vysílaná do 600 míst ve Spojených státech. Přednášky se překládají do 60 světových jazyků a prezentují se ve 128 zemích, 1375 místech světa.

V České republice organizuje každoročně Global Leadership Summit Lukáš Targosz, pastor sboru Element v Hradci Králové, a letos proběhne v listopadu v Hradci Králové a v Havířově. Na Slovensku se tohoto úkolu zhostila Bratislava City Church a konference proběhne v listopadu v Bratislavě a v Košicích.

 

Zdroj: The Christian Post , Foto: WILLOW CREEK ASSOCIATION)

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář