Singapurský pastor Kong Hee nastoupil výkon trestu za zneužití finančních prostředků

 

Zakladatel singapurského sboru Harvest Kong Hee nastoupil na konci dubna tří a půl letý trest odnětí svobody za zneužití 50 milionů singapurských dolarů. Peníze byly použity na financování hudební kariéry jeho manželky Sun Ho, která byla rovněž jedním z pastorů sboru. Jeho kauza se vlekla dlouhých sedm let a konečný rozsudek padl v roce 2015, informovaly o tom noviny Christian Today.

Kong Hee byl původně odsouzen k osmi letům odnětí svobody, soud však v dubnu tohoto roku rozsudek zmírnil. Skandál je vůbec největším zneužitím finančních prostředků na dobročinné účely v Singapuru. Spolu s hlavním pastorem bylo odsouzeno dalších pět čelních představitelů sboru.

Kong Hee se minulý měsíc rozloučil s kongregací před nástupem k výkonu trestu a vyjádřil svou lítost nad bolestí, kterou členové jeho sboru museli projít.

„Všem, které jsem zklamal, urazil a ublížil ve své kongregaci, v Kristově těle i veřejnosti vzkazuji, je mi to opravdu líto. V minulosti jsem udělal nerozumná rozhodnutí, které mě vedly tam, kde jsem dnes. Jsem naplněn zármutkem a lítostí nad svými chybami a upřímně žádám o odpuštění,“ dodal.

Hee tvrdil, že finanční prostředky byly použity k šíření evangelia skrze hudbu jeho manželky. Přesto se ospravedlňuje za škody, které tento případ přinesl jeho sboru. Vrchní soud v Singapuru snížil výkon trestu o více než polovinu začátkem minulého měsíce. Soudce Hick Tin poznamenal, že ačkoliv je pastor vinný ze zneužití finančních prostředků, nevěří, že jednal se zlým úmyslem. Soudce uvedl podle agentury Reuters, že odsouzený neměl z finančních prostředků žádný osobní zisk. „Věřili, že jejich jednání … nakonec podpoří zájmy sboru Harvest,“ prohlásil.

 

Před nástupem do vězení pastor Kong Hee řekl: „Jsem nesmírně zarmoucen nad tím, že musím opustit svou rodinu a sbor a toužím je znovu spatřit po skončení svého trestu. Jsem však připraven čelit tomu, co přijde s pokojem a Boží milostí ve svém srdci,“ dodal v prohlášení.

Dle Stomp  může Hee docílit dobrým chováním snížení trestu až o jednu třetinu a je možné, že ve vězení nakonec stráví jen 28 měsíců. Případně může být propuštěný i za dva roky a strávit nějaký čas v domácím vězení. Hee nastoupil výkon trestu 21. dubna spolu s dalšími odsouzenými lídry sboru.

 

-mn-

Foto: CC Search

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář