Skotská církev pořádala první svatbu osob stejného pohlaví, anglikáni chystají sankce

 

Anglikánská církev dnes rozhodne o sankcích proti skotské episkopální církvi kvůli nedávné svatbě homosexuálního páru. Svatba se konala v kostele sv. Jana v Edinburgu a oddáni byli Peter Matthew a Alistair Dinni. Jednalo se o vůbec první svatbu osob stejného pohlaví v této denominaci na území Spojeného království.

Anglikánští lídři se setkají dnes (pondělí 2. 10., pozn.) v Canterbury, aby rozhodli, jaké následné kroky podniknou proti skotské episkopální církvi, která má asi 60 000 členů v 350 kongregacích. Jednání budou probíhat bez účasti skotské církve.

Svatba osob stejného pohlaví se udála jen několik měsíců poté, co skotská církev v červnu změnila anglikánský zákon v kánonu, který tvrdil, že manželství je svazek mezi mužem a ženou a rok poté, co americká episkopální církev podpořila manželství stejného pohlaví.

V červenci skupina konzervativních anglikánů napsala dopis o zvětšujícím se rozdělení uvnitř anglikánské církve v otázkách LGBT komunity a varovala před kapitulací církve tváří tvář světským hodnotám.

 

Zdroj:  The Christian Post 

Ilustrační foto: Canterburská katedrála/Wikimedia

Kategorie: Zahraničí

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář