Slovenská policie podle televize Markíza obvinila kněze ze zneužití dívky

Bratislava – Slovenská policie obvinila katolického kněze ze sexuálního zneužívání nezletilé dívky, duchovní byl přeložen do jiné farnosti, uvedl portál televize Markíza. Na Slovensku, kde se většina obyvatel hlásí ke katolické církvi, v minulosti čelilo několik kněží tvrzení, že obtěžovali či zneužívali děti.

Zmíněná dívka televizi Markíza řekla, že s knězem se setkávala na faře a ve věku 14 let s ním měla i pohlavní styk. Duchovní jí také posílal zprávy i erotické fotografie a podobné snímky žádal i od ní. „On mi říkal, že to, když se setkáme, je špatné, ale když mu pošlu fotky, tak nikoli,“ řekla dívka.

Podle Markízy sexuální zneužívání dívky trvalo několika let. Církev uvedla, že obviněný je nadále knězem. Stíhaný duchovní kauzu nekomentoval. Televize zveřejnila jeho zprávu patrně z mobilního telefonu, ve které dívce psal, že ji velmi ubližoval a že se choval jako „hnusné prase“.

V jiném případu sexuálního zneužívání nezletilé dívky soud na Slovensku před sedmi lety vyměřil obžalovanému knězi z jihu země podmínku, během které podle verdiktu rovněž nesměl vykonávat pedagogickou a duchovní činnost vůči dětem. Soud mu také nařídil sexuální léčbu. Dotyčný později opustil církevní službu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 7. února 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář