Slovensko: Dva týdny nebudou v kostelích bohoslužby

Bratislava – Slovensko má potvrzených sedm případů nakažení koronavirem.

V kostelích na Slovensku pro hrozbu koronaviru dva týdny nebudou bohoslužby. Oznámila to Konference biskupů Slovenska s tím, že respektuje zákaz pořádání veřejných akcí.

Zákaz se týká věřících římsko i řeckokatolického vyznání.Kostely nebudou zavřeny, věřící se budou moci jít do chrámu individuálně pomodlit.

Zákaz platí také na severu Itálie

Italská biskupská konference minulý týden oznámila, že v nejhůře postižených regionech Lombardie, Benátsko a Emiglia Romagna se nebudou konat mše. Ačkoli se výslovně nezmínila o nedělních bohoslužbách, předpokládá se, že rušit se budou i ty.

Italská vláda dále nařídila zrušení všech veřejných akcí, uzavření divadel a kin, a vyzvala obyvatele, aby na veřejnosti udržovali od druhých lidí minimální odstup jednoho metru.

 Papež František dnes vyzval kněze, aby sebrali odvahu a vyšli mezi lidi, kteří se nakazili koronavirem. Na ranní mši duchovní rovněž vybídl, aby pomáhali zdravotníkům a dobrovolníkům v boji proti šíření koronaviru. Vatikán se v posledních dnech přidal k opatřením, která přijala italská vláda. Už od neděle jsou tak například zavřená místní muzea.

Vatikán minulý pátek oznámil prvního nakaženého novým typem koronaviru. Již na konci února papež František zrušil většinu veřejných vystoupení a to kvůli silnému nachlazení. Test na koronavirus u něj byl ale negativní.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 10. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář