Slovenský duchovní, jenž čelil podezření z obtěžování, skončil v čele eparchie

Bratislava – Biskup řeckokatolické církve na Slovensku Milan Chautur, který v minulosti čelil podezření ze sexuálního obtěžování nezletilé dívky, skončil v čele košické eparchie. Papež František přijal Chauturovo zřeknutí se zmíněné funkce a jmenoval jeho nástupce. Informovala o tom ve čtvrtek tisková kancelář Konference biskupů Slovenska.

Vladyku obvinila z obtěžování mezitím již dospělá žena během jejich společné schůzky v listopadu 2017. Žena tvrdila, že ji Chautur jako šestiletou osahával na intimních místech. Biskup nařčení ze sexuálního obtěžování odmítl a řekl, že ji pouze obyčejně políbil. Podle dřívějších informací Vatikán začal v roce 2019 případ vyšetřovat. Chautur, kterému je nyní 63 let, se košickým biskupem stal v roce 2008.

Novým nejvyšším představitelem košické eparchie hlava katolické církve jmenovala Cyrila Vasiľa, který správu zmíněného biskupství vykonával už od ledna loňského roku.

Řeckokatolická církev patří mezi katolické církve byzantského obřadu. Uznává autoritu papeže. Při sčítání lidu v roce 2011 se k ní na pětimilionovém Slovensku přihlásilo přes 206.000 lidí. Většina obyvatel země se dlouhodobě hlásí k římskokatolické církvi.

Autor: ČTK Datum: 25. června 2021 Foto: Wikipedie – Milan Chautur

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář