Slovenský europoslanec se stal předsedou Evropského křesťanského politického hnutí

 

Brusel – V pondělí pozdě odpoledne zasedalo valná hromada Evropského křesťanského politického hnutí (ECPM). Dosavadní předseda Peter Östman se vzdal vedení a Branislav Škripek byl jmenován za dočasného předsedu ECPM s plnými pravomocemi. Řádné volby hnutí se budou konat v druhé polovině roku 2017 a B. Škripek bude kandidovat za předsedu.

ECPM je jediná politická síla na evropské úrovni, která má v názvu „křesťanská“ a Slovák na jejím čele stojí poprvé. ECPM tvoří členové z 15-ti zemí Evropy a 52 z nich aktivně působí ve svých národních parlamentech. Dalších 5 členů, včetně Branislava Škripeka, jsou poslanci Evropského parlamentu.

„ECPM se mi stalo velmi blízkým svým programem a hodnotami, které společně v Evropě prosazujeme,“ řekl Branislav Škripek. Hnutí stojí na pěti pilířích, které tvoří jeho DNA. Nový slovenský předseda ECPM je představuje: „V Evropě nám v první řadě jde o úctu k lidské důstojnosti a lidskému životu od početí po přirozenou smrt. Dále prosazujeme takové ekonomické principy, které díky inovacím a malým rodinným firmám vytvářejí nové pracovní příležitosti pro lidi. Naší prioritou jsou také rodiny a přirozené manželství. Svobodu víry, svědomí a projevu považujeme za klíčové pro naši demokratickou společnost. A také bojujeme proti obchodování s lidmi, což považujeme za novodobou formu otroctví. „

Branislav Škripek bude i nadále působit jako europoslanec v EP za OĽaNO. Členmi ECPM se stali i někteří další poslanci národních parlamentů. „Jako předseda Evropského hnutí a slovenský europoslanec budu nadále pracovat pro dobro Slovenska a Evropského společenství. Žijeme v turbulentních časech, kde se nám hroutí mnohé zažité věci. Čelíme novým světovým výzvám a jen společně jako Evropané je budeme moci zvládnout. Jsem však přesvědčen, že pokud se odvrátíme od biblických principů, zastavíme Boží požehnání pro náš kontinent a bez jeho pomoci nebudeme mít klidnou a prosperující Evropu. Musíme je proto navrátit do politiky. Společně s mými kolegy z ECPM budeme pracovat na tom, abychom našim dětem předali bezpečnou a dobrou Evropu,“ řekl na závěr Branislav Škripek, předseda ECPM.

Zdroj: branislavskripek.sk

Foto: branislavskripek.sk

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář