Slovenský ministr svým kázáním o moci Ducha svatého spustil lavinu reakcí

Bratislava – Po sociální síti Facebook se začalo šířit video kázání Mareka Krajčího z roku 2016. Slovenský ministr zdravotnictví v něm mluví o moci Ducha svatého v životě křesťana. Mezi nevěřícími lidmi se to setkalo s nepochopením a děláním si legrace na účet člena baptistického sboru Víra, který Krajčí v Bratislavě navštěvuje.

Kritika se týkala hlavně toho, že Krajčí mluvil negativně o józe a osobní zkušenosti, jak v modlitbě spolu s dalšími věřícími „osvobodili“ člověka z této praxe a prožili moc Ducha svatého.

„Modlili jsme se za jednoho konkrétního bratra, který tam byl a zjistili jsme, že měl dočinění něco s okultismem a jógou, cítil se spoután, když jsme se začali modlit za naplnění Duchem svatým,“ vyprávěl Krajčí.

V baptistické církvi je zvykem, že i laický členové se můžou zapojit do kázání na bohoslužbě. Denominace věří ve všeobecní kněžství věřících, které je opravňuje ke službě Božím slovem.

Problém s jógou má i katolická církev

Problémy s jógou mává i katolická církev, hlavně pokud se objeví snahy ji dostat do škol. Portál Aktuality.sk připomínají případ, kdy se před 20 lety ministr školství Milan Ftáčnik snažil zavést jógu do školství, ale narazil na odpor katolických biskupů a ze své snahy upustil.

„V některých křesťanských kruzích je také jóga vnímána v souvislosti s fenoménem New age, který je synkretizmom různých náboženských, duchovních, esoterických i sekulárních prvků, s kombinací medicíny, vědy, umění, zdravého životního stylu, nejednou však is přesahem k paranormálním jevům či k okultismu, “ vysvětlil pro Aktuality.sk mluvčí Konference biskupů Slovenska Milan Kramara.

Kázání proběhlo v čase připomínky na svátek Letnic

Deník Postoj ve svém článku dává celé kázání do kontextu, kdy se odehrálo. Krajčí mluvil o svém svědectví 15. května 2016, kdy se slavil křesťanský svátek Letnic, který je spojem ze sestoupením Ducha svatého na učedníky.

Jak událost seslání Ducha svatého převyprávěl biblický autor Lukáš: „ Když nastal den Letnic, byli všichni shromážděni na jednom místě. Náhle se strhl hukot z nebe, jako když se žene prudký vichr, a naplnil celý dům, kde byli. ukázaly se jim jakoby ohnivé jazyky, rozdělily se a na každém z nich spočinul jeden; všichni byli naplněni Duchem svatým a začali ve vytržení mluvit jinými jazyky, jak jim Duch dával promlouvat. (Skutky 1:1-4)

Krátký fragment, který se šíří na facebooku, se nachází v čase 46:30 až 47:50 z celého více než 50 minutového kázání.

Svého kolegy z koalice se zastali Anna Záborská nebo Richard Vašečka. „Náš internet obletělo video Marka Krajčiho ukazující jeho víru. Pro mnohé je to video zdrojem pohoršení. Jako bychom si odvykli vidět veřejných činitelů jakož upřímných věřících iv svém každodenním životě,“ napsala na sociální síti Záborská.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 15. května 2020  Foto: YouTube – Marek Krajčí

 

 

 

 

 

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. Olga Nedbalová

    Jak už jsem několikrát psala, apoštol Pavel nás varoval, že nás svět bude mít za blázny. Někde jsou na tom ještě hůře, pro víru se jim nejen smějí, ale jsou i lidé zabíjeni. Já osobně cvičím Pilates, který mi výborně zabírá na ztuhlou krční páteř a vůbec se nemusím pouštět do jógy.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář