Slovenský premiér Pellegrini navštívil papeže Františka

Papeže Františka dnes navštívil slovenský premiér, pan Peter Pellegrini. Jak sděluje tiskové prohlášení Svatého stolce, obě strany v srdečném hovoru ocenily dobré vzájemné vztahy a vyslovily zájem na jejich posílení na poli vzdělání.

Při audienci se dále komentovaly nedávné legislativní kroky ve prospěch náboženských společenství na Slovensku a diskutovalo se o otázkách společného zájmu, jako jsou národnostní menšiny, podpora svobody vyznání, otevřenost státu vůči migrantům a sociální spravedlnost.

V souvislosti s právě ukončeným zasedáním Ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, které se pod slovenským předsednictvím konalo v Bratislavě, byla nakonec projednána témata mezinárodního a regionálního rázu, se zvláštním zřetelem k situaci na Ukrajině a západním Balkánu.

 

Mikuláš Dzurinda se setkal s papežem Janem Pavlem II. před 19 lety, což byla do dnešního dne poslední audience u hlavy katolické církve.

S vatikánským státním sekretářem Angelem Sodanem tehdy podepsali základní smlouvu mezi Slovenskou republikou a Svatým stolcem.

 

-red- Vatikánksý rozhlas  Datum: 9. prosince 2019  Foto: Twitter

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář