Slovenští poslanci se modlí za konec pandemie nebo za překonání ekonomické krize

Bratislava – Na půdě parlamentu se setkávají poslanci s cílem se modlit za problémy, které trápí slovenskou společnost.

Deník N přinesl reportáž o tom, jak takové modlitební chvilky spolu se čtením z Bible vypadají. Poslanci se modlili za lidi nakažené Covidem-19, řešení ekonomické krize nebo za problémy způsobené suchem.

„Prosím tě, Pane, za nás všechny, posilni soudržnost, aby nás nerozdělily nějaké malicherné spory, abychom vždy hleděli na to větší dobro a abychom nacházeli cesty k sobě i k těm, kteří jsou nám možná vzdáleni,“ cituje poslankyni Lucii Drábikovou Deník N.

Překvapivé vítězství vyneslo křesťanské poslance

Nečekané vítězství strany OLaNO v koalici s Křesťanskou Unií vyneslo do parlamentu několik křesťanských kandidátů. Mezi známé tváře patřili dlouholetá europoslankyně Anna Záborská, nebo poslanec Richard Vašečka (KU). Křesťanská Unie neúspěšně před parlamentními volbami rokovala s KDH, které po druhé po sobě těsně nepřekročilo 5 procentní hranici potřebnou na vstup do parlamentu. Podobný osud potkal také koalici PS Spolu, které chybělo jen několik tisíc hlasů. 

Vládních postů na ministerstvech zdravotnictví a financí se ujali Marek Krajčí a Eduard Heger, kteří se otevřeně hlásí ke své víře v Boha. Médii proběhlo několik starších výroků ministra zdravotnictví Krajčího, které vzbudily negativní ohlas veřejnosti. Organizace CitizenGO dokonce z tohoto důvodu spustila petici na jeho obranu. 

Strana Jsme rodina Borise Kollára se také řadí spíše k těm konzervativním a zdá se, že právě tyto dvě největší strany mají v koalici k sobě nejblíž. Jedinou čistě liberální stranou lze jmenovat SaS. Kiskova Za lidi se sama definovala jako středová. Po odchodu bývalého prezidenta z politiky ohlásila kandidaturu na předsednické křeslo bývalá Matovičova stranická kolegyně Veronika Remišová, která je také věřící. V nedávno publikovaném rozhovoru se přiznala, že během studií ve Francii bydlela v klášteře.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. červenec 2020 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář