Smrt otce a jeho dcery, migrantů ze Salvadoru, zarmoutila papeže

WASHINGTON – Američtí biskupové se připojili k papežovi Františkovi a vyjádřili smutek nad smrtí otce a jeho dcery, kteří se utopili v blízkosti hranic mezi Mexikem a USA. Fotografii jejich mrtvých těl zveřejnily mnohé agentury.

„Tato fotografie volá do nebe pro spravedlnost. Tato fotografie umlčí politiku. Kdo se může na tento obrázek podívat a nevidět výsledky neúspěchů nás všech po spravedlivé řešení imigrační krize?“ uvedli biskupové v prohlášení podle National Catholic Reporter z 26. června.

„Je smutné, že tato fotografie ukazuje každodenní nepříjemnou situaci našich bratrů a sester. Nejen, že jejich výkřik dosáhne nebe. Dostane se taky k nám. A teď se musí dostat k naší federální vládě,“ uvedli kardinál Daniel DiNardo, předseda americká konference katolických biskupů a biskup Joe Vásquez z Austinu, předseda Výboru pro migraci.

Fotografie Alberta Ramíreze a jeho dvouleté dcery Valerie ležící v mělkých vodách Rio Grande vyvolala rozhořčení proti vládě USA kvůli zlým podmínkám v zařízeních migrantů a stále přísnějším pravidlům proti přistěhovalcům, z nichž mnozí pocházejí ze Střední Ameriky, odkud prchají kvůli násilí, chudobě a korupci, podotýká NCR.

„Můžeme a musíme zůstat zemí, která poskytuje útočiště dětem a rodinám prchajícím před násilím, pronásledováním a akutní chudobou,“ uvedli biskupové.

„Všichni lidé, bez ohledu na zemi původu nebo právní postavení, jsou stvořeni k Božímu obrazu a měli by s nimi zacházet důstojně a s úctou.“

V reakci na otázky novinářů 26. června řekl Alessandro Gisotti, prozatímní mluvčí Vatikánu, že papeže František „s nesmírným smutkem“ prohlížel fotografie.

„Papež je hluboce zarmoucen jejich smrtí a modlí se za ně a za všechny přistěhovalce, kteří přišli o život, když se snažili utéct před válkou a bídou,“ řekl Gisotti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 28. června 2019  Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Opět jeden typický a jednoduchý papežův postoj.

    Lukáš 9:60 – Řekl mu: „Nech mrtvé, ať pochovávají své mrtvé. Ale ty jdi a všude zvěstuj království Boží.“

    Zdá se to být až téměř neuvěřitelné, jak je možné na jedné straně zvěstovat království Boží a na druhé straně ponechat bez povšimnutí ty, kteří z našeho pohledu potřebují pomoc na prvním místě. Ale věřím, že to tak je. Živou vodou a chlebem pro tento svět je pouze – Kristus.

    Odpověď
  2. Já jsem si tu fotografii dala na facebook těsně před tím, než zaujala papeže. Podle mého názoru je to symbol dnešního světa. Symbol toho, jak je tento svět hrozný, nelidský a nepochopitelný zároveň. Jistěže otci a dceři už není pomoci a jistěže to jejich neštěstí není ojedinělý případ. Kdyby byl, nešlo by o symbol, protože ten vždy něco zastupuje, na něco ukazuje.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář