Soud na Slovensku vyměřil vězení ženě, která pomočila a podpálila výtisk koránu

Bratislava – Trest tři roky ve vězení za extremismus vyměřil dnes soud na Slovensku ženě, která v roce 2017 na sociální síti šířila nahrávku zachycující, jak roztrhala, pomočila a podpálila výtisk koránu a také vyhrožovala muslimům. Informovala o tom slovenská média, podle kterých obžalovaná v minulosti rovněž vyhrožovala prezidentce Zuzaně Čaputové.

Rozsudek Specializovaného trestního soudu, který se v zemi zabývá také případy extremismu, není pravomocný. Obžalovaná, která čelila stíhání kromě jiného kvůli několika extremistickým trestným činům včetně výroby a rozšiřování extremistického materiálu a hanobení národa, rasy a přesvědčení, se chce odvolat. Případ tak projedná slovenský nejvyšší soud. Žalobce, který žádal uložení přísnějšího trestu, si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Obhajoba tvrdila, že obžalovaná byla od svého dětství sexuálně zneužívána i lidmi z muslimské komunity a že se stala obětí obchodování s lidmi.

Slovenská policie po zadržení ženy uvedla, že obviněná jistou dobu pobývala v České republice. Ve zveřejněné nahrávce používala také česká slova. Před dvěma lety soud ženě nařídil psychiatrické léčení. Duševní porucha podle znalkyně neovlivnila její schopnost chápat smysl trestního řízení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 1. března 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář