Soud s Petrem Jaškem pokračoval výslechem svědků, připojte se do postního řetězce

 

 

Soud s Petrem Jaškem, misionářem a humanitárním pracovníkem, dvěma súdánskými pastory a dárfúrským postgraduálním studentem pokračoval 12. prosince výslechem dvou svědků.

Dle organizace Open Doors byl jeden ze svědků popálený dárfúrský mladík Ali Omara, který je centrální figurou celé kauzy. Ali Omara utrpěl popáleniny r. 2013 během studentské demonstrace na univerzitě v Chartúmu. „Aliho obličej, krk, hrudník a ruce byly značně popáleny, potřeboval dlouhodobou lékařskou péči, která je v Súdánu finančně velmi náročná, “ uvádí Amnesty InternationalJašek se v prosinci 2015 vydal do Súdánu, aby finančně přispěl na léčení studenta a pomohol dalším trpícím křesťanům. Těsně před odletem, 10. prosince 2015, byl však na letišti zadržen súdánskou tajnou službou NISS. Od té doby je Jašek ve vězení a čelí obvinění ze sedmi přečinů včetně protistátní činnosti. Právníci věří, že studentovo svědectví bylo pro obžalované velmi prospěšné, uvádí Open Doors.

Soudní proces bude pokračovat 19. prosince, kdy obžaloba předvolá další svědky, většina z nich jsou zadržení lídři súdánských sborů, některým pastorům byl dle Open Doors v souvislosti s kauzou zabaven cestovní pas.

Sbor Církve bratrské v Kladně, jehož je Petr Jašek členem, drží od února za Jaška modlitební řetězec a každý den večer v 8 hod. se za něj modlí. Daniel Kaleta, kazatel sboru v Kladně, uvedl pro Křesťan Dnes, že rodina i sbor jsou vděční za modlitby a zájem křesťanů.

„Prosím, jménem rodiny i sboru, poděkujte všem, kteří se za Petra, jeho spoluvězně, ale i za ty, kteří se účastní soudního procesu, modlí. Věříme, že klíč od Petrova vězení má v rukou Pán Ježíš.”

Domovský sbor Petra Jaška zve rovněž křesťany k postnímu řetězci, do půstu se lze zapsat na webových stránkách sboru. Petru Jaškovi nebo jeho rodině lze také napsat vzkaz přes kontaktní formulář organizace Hlas mučedníků.

 

Autor: -mn-
Foto: Hlas Mučedníků

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář