Soul podal kvůli koronaviru trestní oznámení na hnutí Sinčchondži

Soul – Jihokorejská metropole podala kvůli šíření nového typu koronaviru trestní oznámení na vedení náboženského hnutí Sinčchondži, které viní ze zabití a porušení zákona o infekčních chorobách. Informoval dnes server BBC. Podle vedení Soulu lídři hnutí, považovaného za sektu, nedali úřadům pátrajícím pod možných nakažených jména všech svých členů.

Jižní Korea je po Číně státem nejvíce postiženým novým koronavirem, který se od prosince šíří z nejlidnatější země světa. Potvrzených je v Jižní Koreji už na 3740 případů a dvě desítky obětí. Velká část lidí se nakazila v jednom kostele ve městě Tegu, kde se schází hnutí Sinčchondži. Mezi členy hnutí infekci zřejmě roznesla 61letá žena označovaná za takzvanou superpřenašečku.

Více než polovina nakažených v Jižní Koreji je podle BBC právě z hnutí Sinčchondži. To se inspiruje křesťanstvím, i když od jeho učení se zásadně odchyluje a bývá považováno za sektu. Má asi 210.000 členů.

V posledním týdnu podle BBC stoupá nevraživost vůči tomuto hnutí, založeném v roce 1984. Už přes půl milionu lidí podepsalo na internetu petici požadující jeho rozpuštění.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 2. března 2020  Foto: screenshot – YouTube

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář