Španělsko čelí kvůli koronaviru morálnímu dilematu  

Pandemie koronaviru představuje bezprecedentní výzvu pro celý svět. V této složité situaci zveřejnila Španělská evangelikální aliance (AEE) prohlášení, které se zabývalo sociálním a etickým modelem ve Španělsku.

Je to doba „výzev a rozhodnutí“, tvrdí aliance a to hlavně pro zdravotníky, kteří musí „rozhodnout, kdo by měl být přijat na JIP, v situaci, kdy je více pacientů, kteří potřebují takovou pomoc “. „Etické dilema, ve kterém musí jakákoli škála priorit vycházet z humanitárních, vědeckých a politicky racionálních etických kritérií. Evangelikálové také nabádají k tomu, aby vláda jasně vysvětlila všechny aspekty s tím spojeny a zapojila do celého procesu také obyvatele země.

„Všechno závisí na hodnotě, kterou společnost dává lidskému životu, a to jak v případě mladých a také seniorů,“ tvrdí organizace. Podle AEE „evangelikálové jsou znepokojeni ekonomickým světonázorem na život u několika světových politických představitelů, kteří kvantifikují možný počet úmrtí pouze z ekonomického hlediska. Evangelikální aliance zdůrazňuje, že „lidé mají vnitřní hodnotu, která musí být nad těmito výpočty“.

V obavě o ztrátu soukromí z důvodu monitorování pohybu obyvatel se evangelikálové varují: „Jsme ochotni předat větší kontrolu nad našimi životy státu, zaručuje nám to na oplátku větší účinnost boje proti současným hrozbám? Poskytneme částečnou ztrátu osobní svobody výměnou za větší bezpečnost? “ ptá se AEE.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 18. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář