Španělští biskupové chtějí bojovat proti rozvodovosti v křesťanských rodinách

Praha – Rozvodovost se stává problémem, který trápí i křesťany. Ve snaze změnit tento negativní fenomén, katolická církev ve Španělsku plánuje navrhnout dvou až tříleté přípravné kurzy na manželství.

Portál iRozhlas.cz informuje, že dosud musel pár absolvovat jen dvacetihodinový kurz, ale až 40 procent manželství z nich skončí do pěti let a až 60 procent se rozpadne do patnácti let.

Manuál na kurz manželství připravený španělskými biskupy by trval dva až tři roky a pár by ho musel navštívit alespoň jednou za 14 dní. Mezi vybranými 12 tématy patří řešení konfliktů nebo sexuální život.

Dánsko zavedlo omezení týkající se rozvodu

Manželé žádající rozvod jsou nyní v Dánsku povinni absolvovat povinný kurz a čekat tři měsíce, než se mohou vydat každý vlastní cestou.

Dánský parlament se v minulém roce dohodl na zavedení povinného „období reflexe“ tří měsíců a vyžadovat, aby rodiče, kteří mají děti mladší než 18 let absolvovali on-line kurz před rozvodem, informuje The Christian Post.

Kurz se nazývá „Spolupráce po rozvodu“ a umožňuje rodičům, aby zvážili důsledky rozděleného vztahu, zejména očima svých dětí a učí je, jak společně komunikovat po rozvodu.

„Kurz odpovídá na některé z nejzákladnějších otázek, kterým čelíte během rozvodu,“ řekla Mai Mercadová, dánská ministryně pro děti a sociální zabezpečení.

Dnes žije podle statistik přibližně 70% dánských dětí společně s oběma rodiči ve srovnání s 85% v roce 1980. Do přijetí nového zákona byli Dánové schopni se rychleji rozvést jednoduchým vyplněním online formuláře bez čekací lhůty.

 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

 

-red- Datum: 17. ledna 2020  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář