Spojené státy přijaly rekordně málo pronásledovaných křesťanů

Spojené státy mají našlápnuto k tomu, aby přivítaly nejméně uprchlíků od roku 1980. V roce 2020 to zatím bylo 7 600.

Podle společné zprávy, kterou minulý týden zveřejnily organizace WorldRelief a Open Doors USA, tato omezení vážně ovlivnila příchod cizinců z pronásledovaných náboženských menšin.

„Mezi nejvíce znevýhodněné patří křesťanští uprchlíci ze zemí, kde křesťané čelí nejtěžšímu pronásledování na světě,“ uvádí se ve zprávě.

Podle každoročního seznamu Open Doors doposud USA nabídly azyl méně než 950 věřícím z 50 zemí, kde je nejtěžší být křesťanem. V tomto poměru USA přivítá letos o 90 procent méně křesťanských uprchlíků než před pěti lety. Podle ChristianityToday například v roce 2016 USA přijaly téměř 2 300 křesťanů z Íránu a 2 000 z Iráku.

Od schválení zákona o uprchlících z roku 1980, Spojené státy udělily azyl více než 3 milionům uprchlíkům. Většina tohoto čísla byli křesťané, z nichž mnozí utekli před pronásledováním ve své domovské zemi.

Zatímco v roce 2016 do Ameriky přišlo 97 000 uprchlíků, z toho 14 551 křesťanů ze zemí s nejhorším pronásledováním , v roce 2018 to bylo méně než 23 000. Toto číslo překonalo rekord z roku 2001 po pádě dvojčat, kdy to bylo 27 000 lidí.

„Počet pronásledovaných křesťanů, kterým je poskytována ochrana v rámci amerického programu pro přesídlení uprchlíků byl dramaticky omezen,“ řekl podle CT Scott Arbeiter, prezident organizace WorldRelief.

Celosvětová zdravotní krize způsobená Covidem-19 pouze prohloubila problémy s přesídlením. „Globální pandemie by neměla být záminkou pro vystavení dětí a rodin nebezpečí násilí a pronásledování,“ poznamenal k situaci uprchlíků Gabriel Salguero, prezident Národní latinské a evangelikální koalice.

Podle Open Doors žije v současné době 260 milionů křesťanů na místech, kde čelí vysoké míře pronásledování.

Na konci roku 2019 bylo rekordně mnoho vysídlených lidí na světě – 79,5 milionu lidí, což je více než procento světové populace. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. července 2020 Foto:

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář