Stanice Církve bratrské v Hodoníně se zapojila do pomoci v postižené oblasti

Podle slov Pavla Popovského se stanice Církve bratrské v Hodoníně rozhodla reagovat na přicházející dotazy věřících, kteří chtěli, své peníze adresovat přímo obětem ničivého tornáda. Formou darovacích smluv se finanční dary odevzdají rodinám v nouzi.

„Začínali se nám ozývat lidé a sbory, kteří nemají moc důvěru v nějaké celocírkevní sbírky,“ řekl pro Křesťan dnes vedoucí církevní stanice Pavel Popovský. „Ti dárci chtěli, aby tu rodinu, kam peníze půjdou, někdo znal.“ 

Vysvětlil, že se nejednalo o nějakou plánovanou akci, ale celá iniciativa je reakcí na množství dotazů, které k nim přicházely. Dopady ničivé bouřky se přímo dotkly dvou rodin ze společenství, které Popovský vede, a tak vznikl plán shromáždit darované peníze na účet sboru a odtud by putovaly k adresátům pomoci formou darovacích smluv. Jedinou podmínkou je, aby někdo ze členů sboru tu rodinu – ať věřící nebo nevěřící – znal a věděl o jejich situaci.

„My si z těchto peněz nic nenecháme, ani na žádné režijní výdaje. Ty budou hrazeny naším sborem. Pokud by darů bylo více než osobních kontaktů na poškozené, což nepředpokládám, pak veškeré tyto dary neprodleně převedeme na církevní účet diakonie Církve bratrské zřízený také pro postižené touto katastrofou,“ dodává na závěr Pavel Popovský.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. července 2021 Foto: Wikipedie – Obec Hrušky a kostel sv. bartoloměje

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář