Starý známý v novém kabátě

Měsíčník Život víry, který vydává Křesťanská misijní společnost, slouží čtenářům z mnoha různých církví už téměř 30 let. Ačkoli se jeho grafická (a do určité míry i obsahová) podoba během té doby vyvíjela, letos přišel čas na znatelnější posun. „Vzhled Života víry se už delší dobu neměnil. Rozhodli jsme se proto po asi 10 letech pro výraznější úpravu obálky i vnitřní grafiky. Po více než dvou desetiletích se také změnil logotyp časopisu,“ popisuje změny šéfredaktor Tomáš Coufal.

Jednou z méně nápadných, avšak důležitých změn je mírné zvětšení písma. „Záleží nám i na formě, i na obsahu. Snažíme se připravovat časopis tak, aby byl obsahově co nejbohatší a nejpestřejší. Zároveň chceme, aby dobře vypadal a čtení bylo pro naše čtenáře co nejkomfortnější. Současné trendy si u časopisů žádají velké obrázky, velké písmo a kratší články. My si uvědomujeme, že pro naše čtenáře je text důležitý, a tak se to pokoušíme vybalancovat: zachovat pestrost i množství obsahu, a zároveň oživit grafiku,“ vysvětluje Coufal s tím, že po obsahové stránce se časopis nemění. Život víry přináší rozhovory s inspirativními osobnostmi, reportáže, zamyšlení na aktuální témata, příběhy čtenářů, články z historie církve nebo z misie i zprávy ze světa nebo kalendář chystaných křesťanských akcí.

Kromě nového designu Život víry letos přišel s audio verzí časopisu. Všechny „velké“ články v každém čísle jsou načteny lidským hlasem – lze je tak poslouchat např. při jízdě autem, při domácích pracích nebo venku na procházce. Zvukovou podobu zajišťují profesionálové – moderátoři Rádia 7 (TWR-CZ). Audio verze je jednak součástí elektronického předplatného (eŽV = audio + PDF), jednak si lze zakoupit jednotlivá čísla ve zvukové podobě na www.audioteka.cz či na www.palmknihy.cz.

Více o časopisu a předplatném najdete na www.zivotviry.cz.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář