Stavbu repliky vyhořelého kostelíku v Gutech zpožďuje počasí

Třinec-Guty – Stavbu repliky vyhořelého kostelíku v Gutech zpožďuje deštivé počasí. Kamenické práce na základech se protahují. Situace by ale neměla mít vliv na dokončení objektu na jaře příštího roku. ČTK to dnes řekl vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek.

„Počasí nám moc nepřeje, kamenické práce zdržuje. Když to jde, tak se dělá,“ řekl Kotásek. Původně měli stavebníci už koncem června na místo převážet z Hošťálkové na Valašsku připravené dřevěné konstrukce, ale pravděpodobně se to nestane. „Dřevěné konstrukce budeme navážet asi až v červenci,“ uvedl Kotásek. Současné zdržení by ale podle něj nemělo mít vliv na harmonogram stavby a její dokončení – to se plánuje na jaro příštího roku. První bohoslužba by v kostelíku měla být 23. května.

Kostel ze 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Oheň způsobil materiální škodu kolem 20 milionů korun. Krajský soud v Ostravě poslal za zapálení vzácného kostela tři mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka do vězení na 3,5 roku, osm a devět let. Nejvyšší trest dostal mladík, který akci vymyslel. Nejnižší trest soud uložil chlapci, který budovu zapálil, protože v době činu ještě nebyl plnoletý. Osmiletý trest dostal řidič, který všechny na místo přivezl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 22. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – Guty, dřevěný kostel z 16. století

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář