Steven Curtis Chapman se stal prvním křesťanským zpěvákem, jehož padesátá skladba vystoupala na vrchol hudební hitparády 

Americký zpěvák a skladatel Steven Curtis Chapman se nedávno stal prvním křesťanským umělcem, který ve svém žánru dosáhl umístění padesáté písně na první místě v žebříčku hudební hitparády. 

Chapman, autor hitů jako „Live Out Loud“, „I Will Be Here“ nebo „For the Sake of the Call“ dosáhl tohoto mezníku svým posledním singlem „Don’t Lose Heart“.

SOUVISEJÍCÍAustralský zpěvák z kapely Hillsong United rozbíhá sólovou kariéru 

„Jsem naprosto ohromen úspěchem této mé písně a mé hudby, a to i po tolika letech,“ uvedl podle portálu Premier Chapman ve svém prohlášení.

„Mít někdy jako umělec/skladatel píseň číslo jedna v rádiu je splněný sen a mít jich padesát je prostě neuvěřitelné! Děje se to jen díky úžasnému týmu a komunitě přátel kolem mě, kteří věřili v neuvěřitelné. Jsem za to nevýslovně vděčný a plný pokory,“ dodal. 

Britský zpravodajský portál dále uvádí, že šedesátiletý zpěvák poprvé dosáhl prvního místa v roce 1998 se singlem „His Eyes“ z alba „Real Life Conversations“.

Jeho kariéra trvá již tři a půl desetiletí, nejméně šestnáct z jeho více než pětadvaceti vydaných alb se umístilo v žebříčku Billboard 200. A prodal jich více než deset milionů.

Chapman je s 59 cenami GMA Dove Awards a pěti cenami Grammy nejoceňovanějším umělcem v historii křesťanské hudby.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – Steven C. Chapman

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář