Stovky pákistánských křesťanských rodin utekly před násilím do bezpečí

Stovky pákistánských křesťanských rodin z Láhaur uprchly ze svých domovů poté, co dav muslimů vyhrožoval, že jim je zapálí.

Podle Internation Christian Concern  (ICC) to byla reakce na status místního pastora zveřejněný na sociální síti. „Pastor Raja Waris zveřejnil 22. prosince na Facebooku příspěvek založený na jeho osobním křesťanském přesvědčení, který podle muslimů poškodil jejich náboženské cítění,“ řekl ICC Saleem Khokhar. „Pastor se za tento příspěvek omluvil a následující den byl problém vyřešen,“ dodal Khokhar.  

Pastora Waris zatím nečelí žádnému obvinění z rouhání, ale spolu s rodinou se v současné době skrývají na utajeném místě, kvůli obavám z vyhrůžek extrémistů.  Podle místních obyvatel extrémisté požadují, aby byl pastor Waris za zveřejnění svého příspěvku sťat.

„Situace se stala nebezpečnou v momentě, když vyšlo najevo, že muslimové plánují zapálit domy křesťanů,“ uvedl pro ICC dále Khokhar. „To přinutilo křesťany uprchnout ze svých domovů.“  Do převážně křesťanské čtvrti v Laháur byla nasazena policie, aby zabránila násilným protestům. Přes přítomnost policie se mnoho křesťanů raději nevrátilo do svých domovů a zůstali u svých přátel.

Od roku 1987, kdy Pákistán uzákonil rouhání jako trestný čin, bylo z rouhání obviněno 1534 osob. Mediálně známý se stal případ pakistánské křesťanky Asie Bibi, která si odseděla v cele smrti téměř deset let. Nyní se svou rodinou žije v Kanadě. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář