Střelec kostele v Alabamě zabil dva lidi a jednoho člověka zranil

Washington – Střelba osamělého útočníka v kostele v Alabamě si v noci na dnešek vyžádala dva mrtvé a jednoho zraněného. Oznámila to policie s tím, že podezřelý je ve vazbě. Bližší podrobnosti o střelci a obětech podle agentury AP nesdělila.

Střílelo se v episkopálním kostele svatého Štěpána na birminghamském předměstí Vestavia Hills. Strážníci obdrželi hlášení o střelbě ve čtvrtek v 18:22 místního času (dnes 01:22 SEČ).

„Podle toho, co jsme zjistili z okolností dnešního večera, přišel podezřelý na setkání malé církevní skupiny a začal střílet. Postřeleni byli tři lidé. Dva lidé zemřeli. Jedna osoba je s neznámým zraněním v místní nemocnici,“ uvedl Shane Ware z alabamské policie. Dodal, že podezřelý byl zadržen a že „v tuto chvíli nehrozí veřejnosti žádné nebezpečí“.

SOUVISEJÍCÍTři lidé zemřeli při střelbě před kostelem v americké Iowě, uvedla policie

Odmítl identifikovat podezřelého nebo oběti a poskytnout další podrobnosti o útoku s tím, že policie uspořádá briefing.

Ve čtvrtek večer se v kostele konala společenská akce s pohoštěním. Reverendka alabamské diecéze Kelley Hudlowová řekla místní televizi, že střelba místními otřásla. „Je to šokující. Komunita svatého Štěpána je založena na lásce, modlitbách a slušnosti. S nadějí na zhojení se budou modlit společně věřící všech náboženství,“ řekla.

Do Alabamy podle ní přicházejí slova podpory z celých Spojených států. „Jsme členy episkopální církve, věříme v Ježíše a v to, že modlitba pomáhá. Potřebujeme vás všechny. Modlete se za tuto komunitu, myslete na ni, protože to potřebují,“ sdělila reverendka.

Střelba v Alabamě je poslední z řady hromadných střeleb, které otřásly Spojenými státy. V sobotu v zemi vyšly tisíce lidí do ulic, aby po nedávných útocích v Buffalu ve státě New York a v Uvalde v Texasu znovu vyzvaly ke zpřísnění zákonů o držení zbraní.

Alabamská guvernérka Kay Iveyová vydala prohlášení, v němž vyjádřila lítost nad tím, co označila za šokující a tragické ztráty na životech v kostele. Uvedla, že je ráda, že podezřelý byl zadržen, ovšem dodala: „tohle by se nikdy nemělo stát – v kostele, v obchodě, ve městě ani kdekoli jinde.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 17. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář