Studenti Oxfordské univerzity hlasovali pro zákaz křesťanské skupiny organizovat letní tábor

Oxford – Studenti na Oxfordské univerzitě hlasovali pro zákaz křesťanské skupiny na jedné ze svých vysokých škol, protože by to ohrozilo jejich „fyzickou a duševní bezpečnost.“ Informují o tom The Telegraph.

Studenti z Margaret Hall hlasovali v drtivé většině ve prospěch zákazu skupiny Christian Concern organizovat letní tábor v prostorách školy, protože jejich hodnoty nesouhlasí s těmi na vysoké škole. Členové skupiny Christian Concern protestují proti potratovým klinikám a její zakladatelka Andrea Williamsová věří v kriminalizaci homosexuality, uvádí britský deník.

Podle studentského deníku OxStu „členové JCR, kteří hovořili v diskusi, uznali, že Christian Concern je skutečnou hrozbou pro fyzickou a duševní bezpečnost studentů.“ Jeden student uvedl, že „zveme je do našeho domova a nemůžeme pozvat lidi, kteří stojí proti našim hodnotám.“

 

.mn-  Foto: Wikimedia, Oxford, ilustrační

 

5 Komentáře

 1. Ano .. studenti odmítli propagaci skupiny „její zakladatel Andrea Williamsová věří v kriminalizaci homosexuality“. Ale nikoho nezavřeli ani nepotrestali.
  Kdyby si své názory prosadila ta skupina, tak ti by homosexuály potrestali .. nejspíš pěkně starozákonně ukamenovali či upálili.

  Odpověď
 2. Britové neopustili EU kvůli radikálním neomarxistickým elitám…ale kvůli lžím odpůrců EU o tom, kolik Británie na EU doplácí (opak je pravdou) a kvůli obavám z přílivu levných dělníků z Polska, Slovenska, česka a pod…

  Prosazování kriminalizace homosexuálů mi připadá jako adekvátní důvod nedovolit takové skupině pronájem…V naší škole bychom jistě takové skupině také pronájem nedovolili. Podobně bychom jistě nedovolili pronájem někomu, kdo by chtěl kriminalizovat židy.
  Kolik sborů by v česku takové skupině pronajalo modlitebnu? Kolik křesťanů v česku by chtělo homosexuály kriminalizovat? Osobně si myslím, že jen naprosté minimum extrémistů. A že si to nikdo netroufne ani napsat…Protože je takový postoj velice ostudný.
  Moc nechápu, proč sem takový článek redakce dala… je snad také pro kriminalizaci homosexuality a pokládá to odmítnutí za pronásledování správných křesťanů???

  Odpověď
 3. Zkoušel jsem vygooglit něco o té paní Williamsové, ale nepodařilo se mi najít jakýkoli doklad toho, že chce kriminalizovat homosexualitu. Pouze tvrdí, že homosexuální jednání je hřích. Ani u organizace Christian Concern jsem volání po kriminalizaci homosexuality nenašel. (Možná bude někdo z čtenářů úspěšnější.)
  Zdá se mi tedy, že oxfordští studenti to trochu přehnali.
  To, že si o něčem myslíme, že je to hřích, ještě neznamená, že to chceme kriminalizovat. Já jsem přesvědčen, že manželská nevěra je hřích, ale nevolám po kamenování cizoložníků.

  Odpověď
 4. Nejsem natolik jazykově a časově vybaven, abych to mohl posoudit a jistě nejsem nějaký advokát těch studentů. Jsou to přece jejich koleje. Já své byty také pronajmu jen tomu, kdo se m i líbí. Každopádně zde asi proběhlo hlasování studentů, zda pronájem umožnit nebo ne. Připadá mi to docela demokratický a férový postup. Studentské samosprávy mají v anglosaském světě důležitější místo než nás. A ti studenti měly většinově nějaké argumenty proč ne. Argumenty opakoval i článek. Třeba se jednalo o pomluvy, to je možné. Ovšem ten argument o kriminalizaci mi připadal docela pádný a přijatelný důvod, proč ne.
  Možná měl autor článku napsat, že jde o neprokazatelné pomluvy? Jaké měli studenti argumenty, tady asi v této debatě moc neprokážeme, ani úplně to, zda jsou to vážně jen pomluvy (asi by svou touhu po kriminalizaci homosexuality nikdo nenapsal veřejně do textu). Možná ale je z toho vidět, že studenti jednají emotivně, podléhají pomluvám, ale argument protipotratovosti pro ně možná není dostatečný, aby odmítli pronájem svých kolejí. Musí zde být něco víc. Argument kriminalizace homosexuality je na to silný dost. Ovšem pro drtivou většinu jiných lidí také. Možná je problém, když čtenář neví vůbec nic o té organizaci a nemůže posoudit důvěryhodnost?

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář