Studium biblické školy přímo z gauče

V dnešní uspěchané době, která klade čím dál tím větší nároky na pracovní výkony v zaměstnání, je téměř nemožné oddělit svůj čas a věnovat jej hlubšímu studiu Bible, rozvinutí osobní zbožnosti a přípravě na službu. Proto je zajímavým řešením Biblická internetová škola, která nabízí studium 24 předmětů (jako je Život a služba Ježíše, Krevní smlouva, Misie a Evangelizace, Duchovní leadership…) během osmi měsíců z pohodlí vlastního domova. Stačí pouze jediné – být připojen!

Biblická škola byla založena již v 90. letech pod záštitou církve Slovo života jako denní studium, kterou absolvovalo několik stovek studentů z České i Slovenské republiky a dalších zemí. V té době studenti neváhali opustit na několik měsíců svá zaměstnání i domovy, aby se přestěhovali do Brna a zde studovali Boží slovo.

Současná doba je ale jiná a opravdu málokdo může kvůli studiu opustit své zaměstnání a přestěhovat se do jiného města. Potřeba duchovního vzdělávání a budování laických věřících je ale i dnes stále aktuální a velmi potřebná. V roce 2014 byla obnovena činnost Biblické školy, která se stala takovým malým experimentem. Část studentů studovala denním studiem přímo v Brně a ostatní studenti byli připojeni ve svých církvích či domovech on-line (okolo 45 studentů). On-line studenti tento způsob výuky velmi uvítali. Navíc prožili společná setkání s denními studenty třeba při misijním výjezdu do Zimbabwe či na Ukrajinu. Od roku 2016 je tato škola již výhradně internetová. Studenti studují z domova, každý týden probírají do hloubky jeden předmět a zakončí jej testem. Během školního roku probíhá několik společných setkání všech studentů včetně misie. Studium je zakončeno slavnostní graduací s předáváním diplomů.

Tato škola je otevřena pro všechny věřící, kteří chtějí prohloubit znalost Písma, rozvinout svůj duchovní život a připravit se na službu. Výuka vychází z evangelikálně-charismatické teologie a klade důraz na živý vztah s Pánem Ježíšem. Mezi studenty jsou věřící z řad různých církví a denominací (např. Apoštolská církev, Armáda spásy, Církev bratrská, Církev Nová naděje, Křesťanské společenství, Slovo života). Nový školní rok začíná 10. září 2017 a do konce června můžete využít zvýhodněné registrace.

Více informací je možné se dozvědět na stránkách školy www.bisb.cz nebo na www.facebook.com/bisb2014.

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář