Súdán: Křesťanským dětem v uprchlických táborech je odpíráno jídlo

 

Od začátku září dostávají křesťanské děti v súdánských uprchlických táborech najíst až po odříkání islámské modlitby. Křesťanský humanitární pracovník působící v jednom z těchto táborů situaci komentoval následovně: „Většina (dětí) stále zůstává v táborech, některé z nich žijí v opravdu děsivých podmínkách. Nemají žádnou možnost se odtamtud dostat. A pak dostanou na výběr – buď zemřou hlady, nebo před jídlem odrecitují islámskou modlitbu. To není správné. Jsou to křesťané a jejich víra by měla být respektována.“

 

Od rozpoutání občanské války v Jižním Súdánu v roce 2013 více než 700 000 lidí uprchlo na sever do Súdánu a téměř milion dalších překročilo hranici směrem na jih, do Ugandy. Mnozí z těchto uprchlíků (většinu tvoří křesťané) osobně zažili pronásledování od islámských radikálů, kteří zneužívají jejich zranitelné postavení.

 

Kromě toho představitelé súdánského režimu pokračují v sabotážích křesťanských církevních a humanitárních organizací v jejich snaze křesťanským uprchlíkům z Jižního Súdánu účinně pomáhat. Súdán systematicky a úmyslně zavádí cílená diskriminační opatření k sabotování aktivit těchto institucí formou změn územních plánů, zabavování nebo a ničení majetku.

 

Zdroj: Hlas mučedníků, foto: Creative Common Search

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář